DataLife Engine > Домашній лікар > Кава небезпечна для шлунку

Кава небезпечна для шлунку


8 июля 2010. Разместил: admin
Кава небезпечна для шлунку20% населення земної кулі при вживанні кави відчувають неприємні відчуття в шлунку. На думку лікарів, відбувається це через те, що в напої містяться субстанції які викликають надмірне вироблення соляної кислоти. Деякі любителі кави борються з неприємними відчуттями, беручи антациди або вживаючи напій без кофеїну. А в США близько 40 мільйонів людей або взагалі не вживають каву, або п'ють його в обмежених кількостях. Разом з тим все більше людей починають віддавати перевагу спеціальним сортам кави, що продаються з позначкою "Безпечно для шлунка".

"Проблема полягає в тому, що до цих пір відсутні дослідження, в яких би вивчався подразнюючу дію кави та його компонентів на стінки шлунка, - відзначають Вероніка Сомоза, професор Віденського університету, і Томас Хоффман, професор Мюнхенського університету. - Поки що виробники вказують на деяких сортах кави, що він не шкідливий для шлунка. У таких сортах зерна спеціально обробляються парою або особливими речовинами, щоб знизити кількість дратівливих шлунок компонентів. Однак ефективність подібних методів не доведена ". Також відомо, що подібні способи обробки можуть зменшувати кількість корисних речовин, що містяться в каві, включаючи і ті, які, на думку вчених, знижують ризик розвитку цукрового діабету і хвороб серця. При цьому можуть постраждати смак і аромат напою.

Для того щоб вивчити властивості що містяться в каві речовин, вчені створили культуру клітин слизової оболонки шлунка. Потім на клітини впливали різними варіантами кавових напоїв, включаючи каву американо, кава із зерен темної обжарювання, світлої обжарювання, кава без кофеїну, а також сортами кави, які були відзначені виробниками які не подразнюють шлунок. В результаті експерименту були виділені речовини, що викликають гіперпродукції кислоти в шлунку, такі як катехол, кофеїн та інші.

"Отримані нами дані в перший раз продемонстрували, які саме з'єднання провокують збільшення продукції соляної кислоти в шлунку. Це кофеїн, катехол і N-алкол-5-гідроксітріптамід. Більшість цих речовин дійсно видаляється при паровій або хімічній обробці кавових зерен. Важливо те, що отримані результати підтвердили відсутність якогось одного подразника. Негативний вплив кави на шлунок обумовлено всіма перерахованими компонентами в сполученні ", - вказує доктор Сомоза.

Вчені вважають, що їх відкриття "може полегшити життя багатьом людям, що страждають підвищеною чутливістю до кави". "Крім того, - пишуть вони, - результатом даного дослідження може стати інший спосіб приготування кавового напою, з ще більш насиченим смаком і ароматом".

Несподіваною знахідкою для дослідників виявилася здатність одного з компонентів кавових зерен - N-метілпірідіна (NMP) блокувати вироблення клітинами шлунка соляної кислоти. N-метілпірідін міститься тільки в обсмажених зернах, причому найбільше його саме в зернах темної обжарювання: кава, приготована з таких зерен, імовірно містить в два рази більше NMP, ніж кава світлого способу смаження. Про це було сказано в доповіді, представленому на 239-му національному засіданні Американського хімічного товариства в Сан-Франциско.

Зараз дослідження тривають - вчені намагаються створити такий спосіб обробки кавових зерен, при якому в напої міститиметься рекордну кількість NMP. Можливо, вже в другій половині 2010 року добровольці зможуть дізнатися смак нової кави.

lenta.ru