Держава: Україна
Місто : Берегове
Область : Закарпатська
Поштовий індекс 90200 - 90205
Телефонний код +38 (03141) XXX
Номерні знаки: АО / 07
Населення 28 900

 
 

 

Знайомства

Пошук роботи

Нерухомість

Реклама на сайті  

RSS      

 

Зворотній зв'язок

Статті

Об'яви

Гостьова книга  

Реклама

Дайджест газети

Дайджест за 2008 рік
Дайджест за 2009 рік
Дайджест за 2010 рік

Навколо світу

Новини із усього світу
Новини політики
Політики и партії
Культура та мистецтво
Новини автосвіту
Наука та освіта
Медицина и здоров'я
Мода та красота
Про спорт и не тільки
Мережа і комп'ютери
Мобільна телефонія
Наука та технології
Новини будівництва
Новини нерухомості
Новини шоу-бізнеса
В світі тварин
Відпочинок та розваги
Юмор и приколы
Просто цікаво
Місцева влада
Очевидне неймовірне

 

Вітаємо Вас  на  сторінках  нашого  порталу

Герб города Берегово Флаг города Берегово

Міська газета  "Берегово"

Міська  газета  "Берегово"

Я вірю в майбутнє закарпатських угорців
На цей раз гість “Берегова” – очільник фракції ДСУУ в міськраді Йосиф Пфейфауф. Із ним розмовляли про життя, роботу, уподобання...

– Будь ласка, розкажіть читачам про себе.
– Народився в Берегові, середню освіту здобував у школі ім. Л. Кошута, яку закінчив зі срібною медаллю. При вступі до УжДУ упішно склав профільний іспит із обраного предмету – фізики, тож зразу був зарахований. Тоді абітурієнтам-угорцям дозволяли складати екзамени за допомогою перекладача.

Мій вступ припав на 1968-й рік, викладанню російської мови в середній школі тоді ще не приділялося належної уваги, тож до вишу я потрапив із досить слабкими знаннями з цього предмету.

Початкова радість швидко розвіялася – частину предметів читали російською або українською мовами. Цілих півроку практично нічого не розумів з того, про що йшлося на заняттях, тож наполегливо опановував мову.

У підсумку ж – у другому семестрі освоював матеріал першого, у третьому – другого, і так це тягнулося аж до кінця третього курсу.

Тоді настав час спеціалізації, лекції із предметів читали вже інші викладачі... Саме тоді я і полюбив астрофізику, пов’язав своє життя з обчислювальною технікою. Здобувши диплом, кілька місяців учителював у Варіївській школі, відтак на запрошення Василя Шепи зайняв посаду заступника голови колгоспу. Проте швидко усвідомив, що це не для мене, і в квітні 1974-го перейшов на щойно створений Берегівський радіозавод. Тут працював 16 років, а в епоху Горбачова зайнявся бізнесом, заснувавши приватне підприємство. На превелике здивування багатьох, полишив посаду заступника головного інженера, яка в ті часи вважалася джерелом надійного заробітку. Комп’ютеризація робила перші кроки, з’явилися ПК, що працювали по-англійськи, і ми перекладали їх програми на російську. До створеного ТОВ “Турінформ” удалося “переманити” кількох колег. За нашого сприяння було відкрито перші комп’ютерні курси – в колишньому комбінаті виробничого навчання викладали школярам основи цієї справи. А через 9 років Берегово займало 2-ге місце в обласному рейтингу за якісними показниками викладання цього предмету. Оглядаючись на пройдений шлях, можу впевнено зазначити: всі підприємства, які мали будь-яке відношення до комп’ютерної техніки, були створені саме під керівництвом колишніх фахівців радіозаводу.

Відтак було засновано “ЕкотрейдІнформ”: ідучи в ногу із технічним прогресом, ми поставили за мету збирання та поширення торговельної інформації. У нашій крамниці гості з-за кордону могли придбати найсучасніші технічні засоби. Ми ж розширювали інтернет-мережі в регіоні...

Пишаюся, що були учасниками зародження комп’ютерної революції – цій сфері присвячено все моє життя.

– Чим займаєтеся на дозвіллі?
– Якшо є вільна хвилина, залюбки читаю художню літературу, займаюся депутатськими справами. Відверто кажучи, стати депутатом мене спонукало те, що в роки попереднього керівництва мої ініціативи часто заганяли в глухий кут. Здобувши депмандат, маю нагоду безпосередньо знайомити нинішню міську владу з своїми пропозиціями, ідеями.

– Як давно ви є членом фракції ДСУУ у міській раді? Які ваші безпосередні обов’язки у спілці?
– Депутатом міськради я став уперше. Мені здається, що з плином років людина відчуває потребу в здійсненні своїх прагнень на користь загальній справі. Раніше не мав ніякого досвіду політичної діяльності, тож депутатська робота здавалася мені значно простішою, легшою. А отримавши депутатський мандат, навчився бути компромісним. Чотири роки пішло на усвідомлення того, що депутат повинен поводитися по-іншому, ніж керівник підприємства. Спершу роботою фракції ДСУУ керував Адальберт Піріді, а коли з огляду на численні обов’язки він відмовився від цього, мені запропонували очолити її. Коло моєї компетенції – земельні питання. Фракція нараховує 8 осіб: 6 членів ДСУУ та двоє соціалістів. КМКС – такої ж кількості, і на практиці це означає, що дві угорські фракції плюс міський голова мають у міськраді 17 голосів.

– Як оцінюєте роботу мерії в минулий виборчий період?
– Однозначно: позитивно. Результатів не можна не помітити, пройшовшись Береговом. Нового вигляду набув центр, більшість вулиць та площ чисті, впорядковані, налагоджено цілодобове водопостачання, централізоване вивезення побутових відходів, оновлено більшість шкіл, дистадків, посучаснішав Будинок культури. За кілька років вдалося вирішити стільки наболілих питань, що для когось цієї роботи й на 20 літ вистачило б. Але, як кажуть, не хвали себе сам... Вважаю, що ці здобутки повинні помітити й оцінити самі берегівці та численні гості.

– А які результати роботи фракції Демспілки угорців України?
– Перш за все, це – впорядкований берег каналу Верке від РДА до НСБ “Закарпаття” – роботу було завершено минулої осені. Оскільки мешкаю у цьому мікрорайоні, то люди з різними питаннями звертаються саме до мене... Депутатами стають за списками певної політичної сили, відтак ніхто не закріплений за конкретною частиною міста, тож чимало берегівців думають, що впорядкування цієї частини Верке є моєю компетенцією. Як позитив – створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, адже завдяки цій, запозиченій з Угорщини практиці, вдалося впорядкувати як самі будинки, так і прилеглі території. Різниця між тими будинками, де діють такі об’єднання і де їх немає, – вражаюча! До речі, ця ініціатива мала місце у виборчій програмі кандидата на посаду міського голови Іштвана Гайдоша. Як бачите, вона не залишилася тільки обіцянкою. Нині в Берегові діє вже 25 таких об’єднань. Успішно триває і перехід на автономне опалення, що означає для мешканців значну економію коштів.

Друга справа: створення комісії з питань запровадження більш ефективного викладання української мови. З власного досвіду знаю, як багато значить для дітей угорської національності, якщо вони отримають можливість вивчати державну мову із застосуванням відповідних, більш ефективних методів, наприклад, як опановують іноземну. Хочеться вірити, що завдяки цим справам, а саме впорядкуванню берегів Верке та розробці проекту ефективного викладання української мови в школах національних меншин наші імена не залишаться невідомими берегівцям.

– Яку роль відіграють угорські фракції у захисті інтересів однойменної громади Берегова?
– Відрадно, що у всіх серйозних питаннях, які стосуються інтересів берегівчан, фракції ДСУУ та КМКС здатні налагодити співпрацю, адже це слугує справі розвитку міста, добробуту його мешканців.

– Які з наміток, планів фракції ДСУУ ще залишилися на папері, у якій мірі пропозиції отримують підтримку інших фракцій та керівництва міста?
– Чого-чого, а планів у нас вистачає! Наразі пріоритетним є зміна іміджу міста. Є чимало ідей, але для їх здійснення потрібні як кошти, так і підтримка населення. Нещодавно завершилися загальні збори в первинних осередках ДСУУ Берегова, на яких озвучено головні проблеми, котрими переймаються берегівці в конкретних виборчих дільницях. Звісно, їх вирішенню приділятимемо відповідну увагу.

– Ви читаєте “Берегово”? Як оцінюєте нашу газету, про що хотіли б дізнатися з її сторінок?
– Звісно, я читаю “Берегово”, але угорський варіант – “Берегсас”! Як на мене, то часопис ще не знайшов свого місця серед низки періодичних угорськомовних видань краю. Робилися спроби наслідувати “Вісник Берегівщини”, “Карпатінфо”, “Карпатолйо”, але треба формувати власне обличчя. Особисто я вважаю, що більше місця слід відводити оприлюдненню рішень міськради у повному обсязі: дарма ми їх приймаємо, якщо вони не доходять до людей. Така практика зробить роботу мерії більш прозорою, викличе більшу довіру до неї з боку населення. “Берегсас” наразі друкується малим накладом, а конкурентноспроможним зі “старшими посестрами” стане у разі збільшення тиражу. Вважаю, що досягти цього можна тільки завдяки більш детальному інформуванню про діяльність міськради.

– Нещодавно було оголошено своєрідний конкурс-рейтинг “Найпопулярніша жінка Берегова”. На вашу думку, хто ті 10 жінок, які за своїми професійними та людськими якостями варті ввійти до цього рейтингу?
– Даруйте, але називати 10 конкретних імен не маю наміру. Переконаний: кожна берегівчанка, яка поряд зі своєю роботою та домашніми справами знаходить час ще й для громадської роботи, заслуговує на найвище визнання та повагу. Жінки, як правило, працюють, ведуть домашнє господарство, виховують дітей. Якщо, окрім цього, у них вистачає ентузіазму ще й для громадської роботи, то неодмінно заслуговують бути згаданими в цьому рейтингу.

– Дякую за розмову!

МАРІЯ КЕНЄРЕШ

Резюме и співбесіда

  Від того, як ви підготуєтесь до співбесіди, і як будете себе вести і залежить результат. Дізнайтеся, як зробити так, що б Ваша співбесіда запам'яталась і на Вас звернули увагу ...
 Від того, наскільки правильно, і цікаво буде складено ваше резюме, може залежати.....

Знайомтесь в Інтернет

   Сьогодні, познайомиться з ким-небудь стає все важче і важче .. Особливо актуальним стає це питання якщо Вам за тридцять ... Спеціально для Вас ми і відкрили сторінку де Ви можете заповнити анкету, завантажити фотографію, яку побачать тисячі відвідувачів нашого порталу.

Як продати нерухомість

  На численні прохання відвідувачів нашого порталу, ми запустили сервіс купівлі - про-дажу нерухомості. Використання послуги абсолютно безкоштовна. Вам необхідно заповнити відповідні поля і завантажити фотографії і дані Вашої нерухомості і тисячі відвідувачів побачать Ваші оголошення ...

Для жінок

Для майбутніх мам
Домашній лікар
Чоловік і жінка
Салон краси
Жінка і мода
Як і де відпочивати
Улюблені свята
Моє помешкання
Секрети кулінарії
Робота і кар'єра
Шопінг - для всіх
Жіночі секрети
Оранжерея вдома
Домашні тварини
Скажи наркотикам - НІ

Актуально

Про якість води
Нормативи якості
Критерії якості
Губить людей вода
Міська водичка
Все про воду
Вода як основа життя

© 2007 - 2010   При використанні матеріалів сайту - активне гіперпосилання обов'язкове