Держава: Україна
Місто : Берегове
Область : Закарпатська
Поштовий індекс 90200 - 90205
Телефонний код +38 (03141) XXX
Номерні знаки: АО / 07
Населення 28 900

 
 

 

Знайомства

Пошук роботи

Нерухомість

Реклама на сайті  

RSS      

 

Зворотній зв'язок

Статті

Об'яви

Гостьова книга  

Реклама

Дайджест газети

Дайджест за 2008 рік
Дайджест за 2009 рік
Дайджест за 2010 рік

Навколо світу

Новини із усього світу
Новини політики
Політики и партії
Культура та мистецтво
Новини автосвіту
Наука та освіта
Медицина и здоров'я
Мода та красота
Про спорт и не тільки
Мережа і комп'ютери
Мобільна телефонія
Наука та технології
Новини будівництва
Новини нерухомості
Новини шоу-бізнеса
В світі тварин
Відпочинок та розваги
Юмор и приколы
Просто цікаво
Місцева влада
Очевидне неймовірне

 

Вітаємо Вас  на  сторінках  нашого  порталу

Герб города Берегово Флаг города Берегово

Міська газета  "Берегово"

Міська  газета  "Берегово"

Підлітковий кримінал: що далі?


СІМ ДІВОЧИХ „Я”
періодично викрадали речі з магазину по вул. Б. Хмельницького 50/50

Такого резонансного злочину в Берегові не було давно:групу „сколотили” не якісь там колишні зечки чи рецидивістки, круті “мамаші” чи хлопаки з біцепсами на крутих іномарках, а мізерні, з тоненькими рученятками та ще на ніжках-ціпках дівчатка-школярки. Їх було аж семеро! А попалися на черговій банальній крадіжці з магазину “50/50”, що навпроти самісінької мерії. Кільканадцять разів приходили сюди, поріг переступали, немов до рідної хати, крали, що й скільки хотіли, а тут раз – і попалися. Не чекали старшокласниці такого розвитку подій – до їхніх планів не входило потрапити в сіті правоохоронців. Сталося це кілька днів тому, а найкраще про злодійську історію-оказію розповідають дільничні інспектори райвідділу внутрішніх справ Я. Сайков, О. Михайлов та І. Вамош. Вони першими й прибули на місце злочинної витівки міських юнок.

Що цікаво, ці сім „я” – учениці берегівських середніх шкіл. Усі ніби з нормальних сімей (за висловом окремих керівників загальноосвітніх навчальних закладів), а так зганьбили заклади, де ходять на уроки, знеславили себе, що червоніти доводиться як їм самим, так і директорам, класним керівникам, та найбільше, звісно, – батькам. Справа в тому, що вони періодично, починаючи з минулорічного жовтня, навідувалися у цей торговий заклад і цупили звідти речі, які приносили додому або ж продавали. Реалізовували ровесницям, знайомим, до того ж у кілька разів дешевше, ніж коштують ці товари насправді (нині, в час безгрошів’я, охочих купити цінну річ за копійки – хоч відбавляй).

Натомість батькам (у помешканнях окремих дівчат міліція виявила кілька десятків екземплярів краденого одягу) спритні дівульки вішали на вуха „локшину”, мовляв, речі так задешево продає знайома. А її, як виявилося, не існувало навіть у природі. Більш ніж дивно, що в родичів не виникало ніяких підозр... Їм все-таки необхідно було уточнити, звідки насправді все це береться. Нещирі “чада” по двоє-троє, а бувало, що й усією юрбою – четверо чи п’ятеро, заходили в магазин, де, приміром, кілька з них “заговорювали” власницю чи продавця, а решта прямувала до сусідньої торговельної зали й там приміряли плаття, кофтини, блузочки, джинси, навіть курточки тощо.

Те, що сподобалося, клали до шкільних сумок чи одягали на спід й, прицмокуючи, що річ, мовляв, класна, завтра прийдуть із грошима й неодмінно придбають, зникали. З’являлися через тиждень-другий і діяли за попереднім сценарієм: ходили, міряли, роздивлялися й хап (!) та у сумку або ж на себе. І нахапали-накрали не тільки ношених, але й нових та елегантних речей на кругленьку суму – позбиткувалися над власницею магазину на понад 15 тисяч гривень. У магазині, де троє продавців, тим часом дивувалися: мовляв, хто ж має довгі руки, хто краде? Час збігав у підозрах, а впіймати на гарячому нікого не виходило.

Навіть у голову не могло прийти, що такою нахабністю займаються учениці, яким ще граніт науки гризти та спілкуватися з педагогами про мораль, добро, чесність, порядність, уважність, взаємоповагу, готуватися до самостійного життя тощо.

Про юну злочинність у місті та районі пишемо не вперше. Торік багато галасу начинили юні крадії з цілої низки навчальних закладів, малі битанги, що побили перевесника, однак виховні заходи не дали ефекту, не пішли їм на користь. На свою раду збиралися директори навчальних закладів із заступниками, окремі навіть газету “Берегово” звинувачували в тому, що пише про такого роду витівки. Твердили: слід мовчати, бо це ганьба для вчителів і батьків. Не заперечую: це дійсно ганьба, коли в сім’ї росте син чи дочка із такими задатками. Але й не писати про таке не можна. Сьогодні пройдемо мимо таких випадків-історій, а завтра зграя підлітків і нас перестріне та відлупцює. І ходитимемо з синяками. Хотілося б вірити, що до цього не дійде...

До речі, освітянська розмова стосовно своїх дій у відношенні шкільних неслухів, їх злодійкуватих витівок була гострою, однак користі, як бачимо, принесла не так уже й багато. У попередньому номері нашої газети з цього приводу виступив зі статтею „Зупинити юну злочинність” міжрайонний прокурор Руслан Біловар, який наголосив: громадськості треба докласти чималих зусиль, аби не дати прорости зернинам неслухняності в дитячих душах.

А ще він дав прочухана тим, хто прийшов на нараду з дотримання законодавства, спрямованого на запобігання злочинності та правопорушень у молодіжному середовищі. Міркуйте самі: берегівські малі злодійки народилися відповідно в 1993, 1995 й у 1996 (аж п’ятеро) роках. Ким виростуть у майбутньому, коли вже зараз прилучилися до такого ремесла, як крадійство? А воно, як відомо, карається відповідно до чинного законодавства. Цього не варто приховувати, про це з дівчатками мають говорити відверто всі, хто опікується такою категорією юнок. Наразі слухняні та чемні їхні однокласниці готуються до іспитів, міркують, як бути далі в житті, а горе-учениці оббивають пороги райвідділу внутрішніх справ, де пишуть пояснення з приводу своїх вчинків.

Та коли б тільки вони: у школах на липкоруких готують характеристики, до навчальних закладів викликають батьків, де з ними проводять відповідні бесіди тощо. А для їхніх сімей – це дуже і дуже прикре тавро.

Читачів, зрозуміло, цікавлять подробиці, мовляв, як вирахували малолітніх зловмисниць, у яких школах вони сидять за партами, що з ними буде далі? Можемо сказати тільки одне: якщо не пригальмують свої дії та не отямляться, ждуть їх не найсвітліші миті. Беріться за розум, відданиці, ви ж у майбутньому хочете кохати і бути коханими, ви – майбутні матері. Понесіть із собою у майбутнє найкращі надбання, а не починайте життєву дорогу із таких гірких, прикрих історій, що можуть, не дай Боже, привести до місць, де видно тільки тоді сонечко, коли відчинене віконечко...

Отже, матеріал про злодійство написано. Мораль юнкам прочитано. Що далі? Чи дійшли ці слова до юних дівочих сердечок? Повірте, що красти – це огидно, мерзенно, непорядно.

Злодійство – це ледь не найважча, найнеприємніша категорія аморальних вчинків, і очиститися від таких неправомірних дій слід якнайшвидше.

Доки знову не засвербіли руки.

                                                                                                                                                                                                            МИХАЙЛО ПАПІШ, урналіст, депутат міської ради, голова комісії з питань правопорядку, боротьби зі злочинністю та депутатської етики

Резюме и співбесіда

  Від того, як ви підготуєтесь до співбесіди, і як будете себе вести і залежить результат. Дізнайтеся, як зробити так, що б Ваша співбесіда запам'яталась і на Вас звернули увагу ...
 Від того, наскільки правильно, і цікаво буде складено ваше резюме, може залежати.....

Знайомтесь в Інтернет

   Сьогодні, познайомиться з ким-небудь стає все важче і важче .. Особливо актуальним стає це питання якщо Вам за тридцять ... Спеціально для Вас ми і відкрили сторінку де Ви можете заповнити анкету, завантажити фотографію, яку побачать тисячі відвідувачів нашого порталу.

Як продати нерухомість

  На численні прохання відвідувачів нашого порталу, ми запустили сервіс купівлі - про-дажу нерухомості. Використання послуги абсолютно безкоштовна. Вам необхідно заповнити відповідні поля і завантажити фотографії і дані Вашої нерухомості і тисячі відвідувачів побачать Ваші оголошення ...

Для наших жінок

Для майбутніх мам
Домашній лікар
Чоловік і жінка
Салон краси
Жінка і мода
Як і де відпочивати
Улюблені свята
Моє помешкання
Секрети кулінарії
Робота і кар'єра
Шопінг - для всіх
Жіночі секрети
Оранжерея вдома
Домашні тварини
Скажи наркотикам - НІ

Актуально

Про якість води
Нормативи якості
Критерії якості
Губить людей вода
Міська водичка
Все про воду
Вода як основа життя

© 2007 - 2010   При використанні матеріалів сайту - активне гіперпосилання обов'язкове