Держава: Україна
Місто : Берегове
Область : Закарпатська
Поштовий індекс 90200 - 90205
Телефонний код +38 (03141) XXX
Номерні знаки: АО / 07
Населення 28 900

 
 

 

Знайомства

Пошук роботи

Нерухомість

Реклама на сайті  

RSS      

 

Зворотній зв'язок

Статті

Об'яви

Гостьова книга  

Реклама

Дайджест газети

Дайджест за 2008 рік
Дайджест за 2009 рік
Дайджест за 2010 рік

Навколо світу

Новини із усього світу
Новини політики
Політики и партії
Культура та мистецтво
Новини автосвіту
Наука та освіта
Медицина и здоров'я
Мода та красота
Про спорт и не тільки
Мережа і комп'ютери
Мобільна телефонія
Наука та технології
Новини будівництва
Новини нерухомості
Новини шоу-бізнеса
В світі тварин
Відпочинок та розваги
Юмор и приколы
Просто цікаво
Місцева влада
Очевидне неймовірне

 

Вітаємо Вас  на  сторінках  нашого  порталу

Герб города Берегово Флаг города Берегово

Міська газета  "Берегово"

Міська  газета  "Берегово"

ЗМІЛІЛИ МОЛОЧНІ РІКИ
Колись на Берегівщині вони були „повноводними”

Проблеми з реалізацією, переробкою і виробництвом молочної продукції в нашому регіоні накопичувалися роками. Перший дзвінок пролунав, коли припинив свою роботу Берегівський молокозавод, без продукції якого не можна було уявити полиці наших магазинів. Причин банкрутства було чимало, але головна – низькі закупівельні ціни на сировину, які фактично й відштовхнули від підприємства багатьох постачальників-фермерів, не кажучи про власників великої рогатої худоби.

Отож ринок заполонили виробники з інших регіонів України. На полицях торгового комплексу „Вопак”, що в центрі міста, можна побачити молоко за ціною 6,05 грн. за літр із Волинської обл., стерилізоване з Києва коштує 11,34 грн. (1,027 л). Ще один „стратегічний” продукт – сметана (від львівського виробника) коштує 7,04 грн. (450 грамів) та 5,43 за 350-грамову впаковку. За сирок плавлений „Голландський” із Хмельницького, розфасований по 100 гр. у пачці, покупець віддасть 1,98 грн., а за сир кисломолочний київського виробництва – 13,05 (300 г). І, нарешті, масло вершкове з Тернопільщини – 8,07 грн. (300 г). Усього у „Вопаку” можна придбати понад 50 видів молочнокислої продукції. Кожного місяця її реалізують на 10-15 тис. грн.

Щодо цін, то вони на 15-25 відсотків у нас вищі, ніж у тих регіонах, де продукт цей вироблений. До речі, зараз ми споживаємо молочної продукції на 55 % менше від науково обґрунтованої норми. Тому на сьогодні головне завдання всіх виробників і переробників молока – нарощення виробничих темпів і об’ємів. За словами начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Олександра Поповича, причина банальна: скотарство стало збитковим, адже державні дотації скоротилися у сім разів. Фермери вважають, що в ринкових умовах невигідно займатися вирощуванням ВРХ, переробкою молочної продукції тощо. Так, згідно зі статистичним реєстром, в сільгосппідприємствах Берегівщини на 1 січня 2010 р. налічувалося 1127 голів великої рогатої худоби (із них корів – 462). Прикро, що й надалі спостерігається тенденція до їх зменшення.

Зокрема, в господарстві ВАТ „Племзавод „Закарпатський” залишилося лише 63 корови, трохи більше їх у Закарпатському інституті АПВ – 81. Найбільше поголів’я – 100 тварин – знаходиться на фермі ТзОВ „Атак”, яке очолює відомий виробник сільгосппродукції, депутат райради Тихомир Калій. Вигравши тендер, господарство щодня постачає в райлікарню 80 літрів молока та 50 – в облпсихлікарню.

У нинішніх умовах це дуже непогані обсяги, які дають змогу дещо врегульовувати собівартість. Адже закупівельні ціни на молочну продукцію хоча і поступаються рівню середньоукраїнських, але не набагато. До речі, з кінця осені вони виросли за першу категорію на 40-40 % і досягли 3,5 – 4 грн./л. Весною очікується їх зменшення через зростання пропозиції на 10-15 %. Щодо інших виробників молока, в тому числі у приватному секторі, то вони здають свою продукцію, зокрема, заготівельникам із Рівненщини, за гуртовою ціною 2,8 грн/л. або особисто реалізовують її споживачам в середньому по 5 грн./л. Серед них і Гізелла Товт із Дідова, яка щоранку продає молоко, надоєне від трьох корів, біля міського ринку. За її словами, це їх сімейний бізнес.

Якщо підрахувати щорічний прибуток від корови за рік, то картина, прямо скажемо, не така вже й радісна: надоївши в середньому три тисячі літрів молока при базисній жирності 3.5 %, газдиня отримує протягом року близько 6,5 тис. грн.

Але ще є косовиця й заготівля сіна, триразове доїння, випасання, догляд за худобою. Відтак іще треба довезти молоко до ринку збуту, оплатити ветеринарні послуги, парування тощо. Якщо тонна сіна минулого року коштувала 700-800 грн., то для трьох треба витратити половину її прибутку за молоко. Крім того, додайте сюди вартість соковитих кормів, концентратів, без яких і молоко – не молоко, і стане зрозумілим, у скільки воно обходиться власнику корови.

Зараз склалася така ситуація, за якої поголів’я молочного стада утримується переважно на подвір’ях особистих селянських господарств. Їх питома вага в Україні в загальних обсягах виробництва молока досягає 82,8 %. При цьому процент товарності цього продукту складає менше половини – 40 %. Тому про продукцію екстра-, вищого та першого класу не йдеться. Ми поки що спроможні виробляти продукцію другого класу через відсутність замкнутого циклу. За даними спеціаліста міського управління економіки та євроінтеграції Антона Ломаги, берегівчани у дворогосподарствах вирощують 107 корів, найбільше їх у Затишному – 43 тварини.

Наприкінці минулого року Верховна Рада України в другому читанні прийняла проект Закону „Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки агропромислового комплексу в умовах світової фінансової кризи”. Проект передбачає: переробні підприємства всіх форм власності сплачуватимуть у бюджет за реалізовані ними молоко та молочну продукцію, м’ясо і м’ясопродукти та іншу продукцію переробки тварин і птиці, закуплених у живій вазі. Порядок використання цих коштів визначатиметься Кабміном. За словами фахівців, у 2010 р. сума акумульованих коштів становитиме 2,0 млрд. грн., а на 01.12. 2009 р. по Україні налічувалося 2805 тис. голів ВРХ – відповідно середня сума доплат прогнозується у межах 700 гривень.

Поки що, на жаль, зберігається тенденція, коли виробники молока і фермери не зв’язані між собою економічними важелями. Чи є вихід із такого становища? Ринкові умови змушують виробників більш обґрунтовано обирати новітні технології та формувати власні мережі збуту. Такий підхід вибрала і новостворена асоціація виробників молочної продукції Закарпаття, куди увійшли і фермери Ужгородщини та Берегівщини – бо саме тут зосереджено найбільше поголів’я великої рогатої худоби в області.

Планується ближчим часом закупити дві лінії у вітчизняного виробника ЗАТ „Тесмо” з міста Хмельницький. Одну з них, за ціною 347 тис. грн., вирішено встановити в Нодьберегах. Вона призначена для приймання, зберігання й переробки молока. І спроможна за добу виробити три тонни молочної продукції. Зокрема, молока різної жирності, сметани, кефіру, ряжанки, сирів і творогу, розфасованих у пакети. Олександр Попович, один із натхненників цього перспективного проекту, вважає: ринок збуту – необмежений. Це і бюджетні організації, і санаторно-лікарняні та курортні установи, і супермаркети та продовольчі магазини області.

Отож, сподіваємося, що матимемо нарешті власного виробника, зацікавленого у відродженні молочного тваринництва, зокрема, на Берегівщині.

ВАЛЕРІЙ РАЗГУЛОВ

Резюме и співбесіда

  Від того, як ви підготуєтесь до співбесіди, і як будете себе вести і залежить результат. Дізнайтеся, як зробити так, що б Ваша співбесіда запам'яталась і на Вас звернули увагу ...
 Від того, наскільки правильно, і цікаво буде складено ваше резюме, може залежати.....

Знайомтесь в Інтернет

   Сьогодні, познайомиться з ким-небудь стає все важче і важче .. Особливо актуальним стає це питання якщо Вам за тридцять ... Спеціально для Вас ми і відкрили сторінку де Ви можете заповнити анкету, завантажити фотографію, яку побачать тисячі відвідувачів нашого порталу.

Як продати нерухомість

  На численні прохання відвідувачів нашого порталу, ми запустили сервіс купівлі - про-дажу нерухомості. Використання послуги абсолютно безкоштовна. Вам необхідно заповнити відповідні поля і завантажити фотографії і дані Вашої нерухомості і тисячі відвідувачів побачать Ваші оголошення ...

Для наших жінок

Для майбутніх мам
Домашній лікар
Чоловік і жінка
Салон краси
Жінка і мода
Як і де відпочивати
Улюблені свята
Моє помешкання
Секрети кулінарії
Робота і кар'єра
Шопінг - для всіх
Жіночі секрети
Оранжерея вдома
Домашні тварини
Скажи наркотикам - НІ

Актуально

Про якість води
Нормативи якості
Критерії якості
Губить людей вода
Міська водичка
Все про воду
Вода як основа життя

© 2007 - 2010   При використанні матеріалів сайту - активне гіперпосилання обов'язкове