Держава: Україна
Місто : Берегове
Область : Закарпатська
Поштовий індекс 90200 - 90205
Телефонний код +38 (03141) XXX
Номерні знаки: АО / 07
Населення 28 900

 
 

 

Знайомства

Пошук роботи

Нерухомість

Реклама на сайті  

RSS      

 

Зворотній зв'язок

Статті

Об'яви

Гостьова книга  

Реклама

Дайджест газети

Дайджест за 2008 рік
Дайджест за 2009 рік
Дайджест за 2010 рік

Навколо світу

Новини із усього світу
Новини політики
Політики и партії
Культура та мистецтво
Новини автосвіту
Наука та освіта
Медицина и здоров'я
Мода та красота
Про спорт и не тільки
Мережа і комп'ютери
Мобільна телефонія
Наука та технології
Новини будівництва
Новини нерухомості
Новини шоу-бізнеса
В світі тварин
Відпочинок та розваги
Юмор и приколы
Просто цікаво
Місцева влада
Очевидне неймовірне

 

Вітаємо Вас  на  сторінках  нашого  порталу

Герб города Берегово Флаг города Берегово

Міська газета  "Берегово"

Міська  газета  "Берегово"

ЩО МИ ЗНАЄМО ПРО НИРКИ?
Вони виконують роль складних біологічних фільтрів. І не тільки...

Кожній людині притаманно дбати про своє здоров’я. Але нерідко таке прагнення залишається на словах. Як нефролог, хочу звернути увагу читачів на те, що вони повинні мати мінімум знань про нирки.

Цей парний орган сечовидільної системи виконує роль складного біологічного фільтру, видаляючи з крові та виводячи з організму зайву воду, сечовину, надлишок солей, токсини в тому числі, продукти переробки ліків. У результаті виконання важливої очисної функції нирки в організмі підтримують постійний склад крові, тканинної рідини, регулюють її загальний об’єм, кількість і співвідношення в ній солей натрію, калію, кальцію, магнію та інших речовин.

Функція нирок настільки важлива, що повна зупинка їх діяльності з якихось причин веде до самоотруєння та загибелі організму.

У людини, як правило, є дві нирки. Лише в поодиноких випадках зустрічається вроджена відсутність однієї з них або навпаки, наявність додаткової. У нормі одна нирка важить 150-200 гр. Розташовані ці органи в зачеревинному просторі, прилягаючи до задньої стінки черевної порожнини, по обидві сторони від хребта.

 Нирки мають форму боба, довжиною 10-12 см. Інколи вони можуть розташовуватися не на своїх місцях, а значно нижче, навіть у мисці або вище – в грудній порожнині. Буває, що обидві нирки розташовані на одній стороні. Кожна з них покрита капсулою і зусібіч оточена жировою тканиною. Робоча частина органу – паренхіма – складається з двох частин: зовнішньої (коркової) і внутрішньої (мозкової). У корковій частині видно численні темно-червоні утворення – клубочки.

У мозковому фрагменті є від 10 до 18 утворень, що називаються пірамідками, вершини яких мають форму сосочків і відкриваються в маленькі ниркові чашечки. А три-чотири їх об’єднані в лоханку. Клубочок артеріальних капілярів і сечовий каналець є основна структурна і функціональна одиниця нирки – нефрон, яких у нирках близько 2.5 мільйонів.

Якщо в людини з якихось причин одна нирка не працює, то друга, здорова, може легко справитися зі збільшеним навантаженням. У тому випадку, коли в робочому стані залишається всього 30-45 відсотків і менше нефронів, порушується процес сечоутворення і концентрація азотних речовин у крові підвищується. До речі, за добу через нирки протікає 1700-1800 л. крові. Основні їх функції: підтримка нормального електролітного складу, регуляція артеріального тиску, виділення шлаків.

Під впливом різних факторів (захворювання, травми, опіки, отруєння і т. д.) у нирках можуть наступити порушення кровотоку, клубочкової фільтрації, канальцевої секреції тощо. Усе це веде до стану, який називається нирковою недостатністю. Розрізняють гостру та хронічну ниркову недостатність. Перша з них, як правило, розвивається після тяжких травм, отруєнь, обширних операцій. Причиною другої є різного роду хронічні захворювання. При обидвох видах НН у певних випадках застосовується лікування з допомогою гемодіалізу.

Що ж до пересадки нирки, то вона, як правило, виконується при хронічній нирковій недостатності. Як і гостра, вона не є самостійним захворюванням, а лише є симптомакомплексом, який може розвиватися при різних недугах (хронічний пієлонефрит, гіпертонічна хвороба, полікистоз, цукровий діабет, подагра).

Нирки досить довго виконують свої функції, навіть тоді, коли значна частина нефронів гине. Лікарі ж говорять про розвиток ниркової недостатності тоді, коли в крові хворого підвищений вміст продуктів розпаду – білків. Розвивається вона поступово, і приводять до неї захворювання, що протікають роками, інколи навіть десятиліттями.

Але вся справа в тому, що важкі порушення функції нирок клінічно проявляються по-різному. Більшість хворих скаржаться на задуху, головний та черевний болі, головокружіння, набряки, кровотечу, пронос. У початкових стадіях хронічної недостатності лікування є консервативним, однак і при цьому можна досягти досить стійкого позитивного результату. Але буває, що хворий звертається запізно й лікування є неефективним. Тоді одним із методів позаниркового очищення крові від шлаків є гемодіаліз, який називають ще й лікуванням за допомогою апарату “штучна нирка”. У 1943 р. голландські вчені Кольф і Берк сконструювали цей пристрій і вперше застосували його на практиці, отримавши позитивні результати.

Відтоді й почалося активне вивчення багатьох питань, пов’язаних із гемодіалізом, розробка нових моделей апаратів “штучна нирка”. У Закарпатті гемодіалізний центр є в обласній лікарні, а сателітні діють при райлікарнях Хуста й Тячева.

Треба, зрештою, врахувати, що гемодіаліз – крайня міра в лікуванні нирок, цей метод має свої покази та протипокази. Тож бережіть їх...

                                                                                                                                                                                                 ЛЮДМИЛА ЗАХАРОВА, районний нефролог

Резюме и співбесіда

  Від того, як ви підготуєтесь до співбесіди, і як будете себе вести і залежить результат. Дізнайтеся, як зробити так, що б Ваша співбесіда запам'яталась і на Вас звернули увагу ...
 Від того, наскільки правильно, і цікаво буде складено ваше резюме, може залежати.....

Знайомтесь в Інтернет

   Сьогодні, познайомиться з ким-небудь стає все важче і важче .. Особливо актуальним стає це питання якщо Вам за тридцять ... Спеціально для Вас ми і відкрили сторінку де Ви можете заповнити анкету, завантажити фотографію, яку побачать тисячі відвідувачів нашого порталу.

Як продати нерухомість

  На численні прохання відвідувачів нашого порталу, ми запустили сервіс купівлі - про-дажу нерухомості. Використання послуги абсолютно безкоштовна. Вам необхідно заповнити відповідні поля і завантажити фотографії і дані Вашої нерухомості і тисячі відвідувачів побачать Ваші оголошення ...

Для наших жінок

Для майбутніх мам
Домашній лікар
Чоловік і жінка
Салон краси
Жінка і мода
Як і де відпочивати
Улюблені свята
Моє помешкання
Секрети кулінарії
Робота і кар'єра
Шопінг - для всіх
Жіночі секрети
Оранжерея вдома
Домашні тварини
Скажи наркотикам - НІ

Актуально

Про якість води
Нормативи якості
Критерії якості
Губить людей вода
Міська водичка
Все про воду
Вода як основа життя

© 2007 - 2010   При використанні матеріалів сайту - активне гіперпосилання обов'язкове