Держава: Україна
Місто : Берегове
Область : Закарпатська
Поштовий індекс 90200 - 90205
Телефонний код +38 (03141) XXX
Номерні знаки: АО / 07
Населення 28 900

 
 

 

Знайомства

Пошук роботи

Нерухомість

Реклама на сайті  

RSS      

 

Зворотній зв'язок

Статті

Об'яви

Гостьова книга  

Реклама

Дайджест газети

Дайджест за 2008 рік
Дайджест за 2009 рік
Дайджест за 2010 рік

Навколо світу

Новини із усього світу
Новини політики
Політики и партії
Культура та мистецтво
Новини автосвіту
Наука та освіта
Медицина и здоров'я
Мода та красота
Про спорт и не тільки
Мережа і комп'ютери
Мобільна телефонія
Наука та технології
Новини будівництва
Новини нерухомості
Новини шоу-бізнеса
В світі тварин
Відпочинок та розваги
Юмор и приколы
Просто цікаво
Місцева влада
Очевидне неймовірне

 

Вітаємо Вас  на  сторінках  нашого  порталу

Герб города Берегово Флаг города Берегово

Міська газета  "Берегово"

Міська  газета  "Берегово"

ІЗ ПОГЛЯДОМ У... ВЧОРА

У Берегові відкрито музей, архів та бібліотеку управління Закарпатської реформатської церкви

Музей, архів, бібліотека реформатської церкви, інші культосвітні заклади знаходяться в будівлі, що навпроти берегівського консервного заводу.

На цьому важливому в житті закарпатських угорців та реформатської громади краю заході, окрім представників владних структур міста та району, були присутні держсекретар Канцелярії при Кабінеті Міністрів Угорщини Ф. Геймеші, консул Консульства УР в м. Берегово Й. Бочкої, голова міськради І. Гайдош, єпископ ЗРЦ Ш. Зан-Фабіан, провідні громадські діячі Угорщини та краю.

 

В урочистій промові єпископ ЗРЦ Ш. Зан-Фабіан відзначив: тут багатий на експонати музей, архів із безцінними документами та бібліотека.

Створення закладу – найперше заслуга спонсорів та меценатів, адже це завдяки їх дієвій підтримці здійснилася така благородна ідея. Виступаючий подякував усім, хто матеріально долучився до втілення задуму в життя і посприяв тому, аби молоде покоління могло дізнатися, як саме жили наші предки на Закарпатті, як вони молилися Богу, ходили до церкви, віддаючи хвалу Всевишньому.

Було висловлено щиру подяку держсекретарю Ф. Геймеші за моральну та матеріальну підтримку, адже проведена робота дала відчутні результати: музей та архів ЗРЦ стануть фортецею культури угорського народу на Закарпатті, а він є єропейським народом із традиціями та багатою спадщиною.

Державний секретар Ференц Геймеші також відзначив, що угорський народ, попри будь-які труднощі, здатен будувати, творити цінності.

Досвід останніх років засвідчує важливу роль церкви у духовному збагаченні народу. Він подякував Ш. Зан-Фабіану за співпрацю заради створення нового закладу, а також за його діяльність у сфері освіти, підтримки соціально незахищених верств населення, організації повсякденного життя реформатської церкви тощо.

Наголосив: радіє, що останнім часом на Закарпатті мали місце позитивні зміни не тільки в релігійному, але й політичному аспекті, відповідальні за долю нації очільники зуміли налагодити співпрацю, а найважливіші завдання та прагнення громади відображено у відповідних політичних програмних документах. Відтак Ф. Геймеші та єпископ ЗРЦ Ш. Зан-Фабіан перерізали стрічку до входу в музей.

Директор музею Г. Кейс повідав, що святу передувала трирічна копітка, напружена праця: починали з нуля – від реконструкції будівлі. Оскільки йдеться про релігійний заклад, в музеї зібрано переважно предмети та документи реформатської церкви. Таке ж спрямування має й архів: є тут церковні записи, документи, метрики.

Окремі з них ще й зараз знаходяться на обробці. Найстаріші документи датовані 17-м століттям, багато цінних історичних документів пізнішої доби знищили численні пожежі, що вирували у краї. Найдостовірнішу картину минувшини відкривають папери початку 19-го ст.

За допомогою тогочасних писемних згадок фахівці можуть відтворити історію не тільки певного населеного пункту, але й Закарпаття в цілому. Відрадно, що всі архівні матеріали доступні для відвідувачів, за винятком тих, що знаходяться на реставрації. Дослідник може скористатися навіть тими, що до цих пір належали до компетенції церкви. Обробляються документи, що раніше вважалися засекреченими.

Архів працює за звичним графіком, але при потребі готовий прийняти відвідувачів і у вихідні. Найчастіше відвідують заклад студенти та викладачі ЗУІ, але популярний він і серед священиків, науковців. Наразі систематичну роботу тут ведуть 16 дослідників.

Відкриття музею, архіув, бібліотеки – це культурницька подія, яка дозволить сучасникам зазирнути у свою колиску, де народжувалися, виростали та жили наші предки. Отже, в духовному плані станемо ще багатшими...

Марія Кенєреш

Резюме и співбесіда

  Від того, як ви підготуєтесь до співбесіди, і як будете себе вести і залежить результат. Дізнайтеся, як зробити так, що б Ваша співбесіда запам'яталась і на Вас звернули увагу ...
 Від того, наскільки правильно, і цікаво буде складено ваше резюме, може залежати.....

Знайомтесь в Інтернет

   Сьогодні, познайомиться з ким-небудь стає все важче і важче .. Особливо актуальним стає це питання якщо Вам за тридцять ... Спеціально для Вас ми і відкрили сторінку де Ви можете заповнити анкету, завантажити фотографію, яку побачать тисячі відвідувачів нашого порталу.

Як продати нерухомість

  На численні прохання відвідувачів нашого порталу, ми запустили сервіс купівлі - про-дажу нерухомості. Використання послуги абсолютно безкоштовна. Вам необхідно заповнити відповідні поля і завантажити фотографії і дані Вашої нерухомості і тисячі відвідувачів побачать Ваші оголошення ...

Для наших жінок

Для майбутніх мам
Домашній лікар
Чоловік і жінка
Салон краси
Жінка і мода
Як і де відпочивати
Улюблені свята
Моє помешкання
Секрети кулінарії
Робота і кар'єра
Шопінг - для всіх
Жіночі секрети
Оранжерея вдома
Домашні тварини
Скажи наркотикам - НІ

Актуально

Про якість води
Нормативи якості
Критерії якості
Губить людей вода
Міська водичка
Все про воду
Вода як основа життя

© 2007 - 2010   При використанні матеріалів сайту - активне гіперпосилання обов'язкове