Держава: Україна
Місто : Берегове
Область : Закарпатська
Поштовий індекс 90200 - 90205
Телефонний код +38 (03141) XXX
Номерні знаки: АО / 07
Населення 28 900

 
 

 

Знайомства

Пошук роботи

Нерухомість

Реклама на сайті  

RSS      

 

Зворотній зв'язок

Статті

Об'яви

Гостьова книга  

Реклама

Дайджест газети

Дайджест за 2008 рік
Дайджест за 2009 рік
Дайджест за 2010 рік

Навколо світу

Новини із усього світу
Новини політики
Політики и партії
Культура та мистецтво
Новини автосвіту
Наука та освіта
Медицина и здоров'я
Мода та красота
Про спорт и не тільки
Мережа і комп'ютери
Мобільна телефонія
Наука та технології
Новини будівництва
Новини нерухомості
Новини шоу-бізнеса
В світі тварин
Відпочинок та розваги
Юмор и приколы
Просто цікаво
Місцева влада
Очевидне неймовірне

 

Вітаємо Вас  на  сторінках  нашого  порталу

Герб города Берегово Флаг города Берегово

Міська газета  "Берегово"

Міська  газета  "Берегово"

 КРОКУЄМО ВУЛИЦЯМИ...

Адреса п’ята: Мукачівська (колишні назви – Арок, Арпада)

Багато років візитною карткою нашого міста була будівля комітатського управління, розташована на цій вулиці. Деякі джерела свідчать, що її проектував відомий угорський архітектор Ференц Ібл.

І раніше тут знаходилася адмінбудова, але 18 березня 1880 р. її повністю знищила нічна пожежа – від незагашеної звичайної гасової лампи. Постраждали і навколишні будинки.

Угорський уряд надав міській владі достроковий кредит на відбудову, яка тривала понад 10 років. Новобудова стала взірцем монументальної провінційної архітектури.

У радянські часи тут розміщалися райвиконком та райком КПУ. Зараз під його дахом медичний коледж.

 На фасаді – меморіальна дошка (автор Ж. Ортутай) на честь відомого археолога Т. Легоцького, який в актовому залі комітатського будинку презентував свою тритомну монографію „Історія Бережської жупи”. Інша – встановлена на честь багаторічного керівника Березької жупи, депутата Національних зборів Угорщини В. Магошлігеті-Гогоро (1848-1923 р. р.).

У колишньому будинку підприємця Конта (Мукачівська, 26), зведеного у 1912 р., знаходиться школа мистецтв. Свого часу тут працювали відомі діячі угорської культури – письменник і поет Д. Дьєрі (1900-1974 р. р. ) та композитор Б. Барток (1881-1945 р. р. ), який досліджував народні пісні.

Ще одна знакова будівля з розкішним старовинним парком знаходиться під номером 84. Це колишній палац, який належав відомій угорській оперетній примадонні Ш. Федак, яка здобула всесвітню славу, виконуючи головні ролі в оперетах „Янош Витязь”, „Герцог Боб”, „Леаньвашар”.

Тепер тут розміщена резиденція реформатського єпископату Закарпаття. У вересні 2000 р. на будинку встановлена меморіальна дошка (автор Е. Товт).

На перехресті вулиць Мукачівської та Корятовича у 1967 р. збудували спорткомплекс „Закарпаття” із готелем і басейном із термальною водою. Завдяки її лікувальним властивостям, 50-метровий басейн постійно відвідують громадяни з різних куточків України та зарубіжжя.

Вулиця Шевченка (колишні назви – Аттіла, Руська)

ЇЇ почали розбудовувати під час спорудження греко-католицького собору у 1825 р. (про його історію – в наступних номерах).

На перехресті вулиць Т. Есе та Шевченка у 1904 р. за проектом Т. Мігая споруджено будинок фінансово-митного управління Березького комітату (тепер тут ЗОШ № 5). На фасаді встановлено меморіальні дошки Т. Г. Шевченку (автор Г. Горват) та жертвам сталінських репресій.

Навпроти знаходяться приватні будинки під номерами 9 та 13, де свого часу мешкали знані берегівчани – хірург зі світовим іменем Б. Ліннер і директор протипаводкового управління К. Бенда.

На їх честь на фасадах цих осель теж є меморіальні дошки. Під керівництвом останнього наприкінці 30-х років ХХ ст., в межах міста впорядкували русло Верке.

Він брав активну участь у політичному житті краю, очолював Спілку угорської культури Підкарпатської Русі. У 1939 р. був делегатом до вищої палати Національних зборів. У листопаді 1944 р. його стратили.

Місце поховання невідоме. На цій же стороні, через кілька десятків метрів, – ЗОШ № 6, з якою пов’язана педагогічна та громадська діяльність Г. Дравої-Легези (1911-1980 р. р.). Вона була автором підручників з угорської мови та літератури, перекладала українські та російські твори на угорську.

Сама ж будівля споруджена на початку ХХ ст., тут знаходилася горожанська гімназія для дівчат (див. фото). До речі, у др. пол. ХІХ ст. в місті збільшилася кількість навчальних закладів. Так, у 1865 р. відкрили гімназію, де навчалося 80 підлітків, вона перебувала на утриманні церковних громад міста. У 1873 р. розпочала роботу державна гімназія (жіноча горожанська), а через рік у жовтні 1874 р. – чоловіча горожанка, перетворена у 1895 р. в гімназію. У освітніх закладах навчалося лише 45-50 % діточок шкільного віку.

Так, у 1898 р. в Берегові нараховувалося 2319 таких дітей, з яких навчалося 1277: угорською мовою, а в деяких приватних школах – німецькою. На початку ХХ ст. їх число збільшилося. За даними 1908 р., у місті навчалося 2811 учнів. У 1874 р. була відкрита перша бібліотека для вчителів горожанських шкіл, а з 1906 р. почала діяти народна бібліотека (її фонд нараховував тоді лише 750 книжок).

У кінці вулиці починаються володіння радгосп-заводу „Берегівський”, який протягом довгих років був флагманом виноробства в краї, де випускали високоякісні марочні вина – „Троянду Закарпаття”, „Берегівське”, „Променисте”, “Леанку”, що відзначені нагородами на різних престижних вітчизняних та зарубіжних конкурсах (у скарбничці підприємства 20 золотих та 40 срібних медалей).

Прикрасою міста стала висока кам’яна вежа з гострим конусом даху і старовинним екзотичним парком навкруги. Колись тут була літня резиденція графа Шенборна. У 1913 р. власником комплексу стало угорське виноробне господарство, а з 1920 р. підвал та вежа перейшли до Чехословацької спілки виноробів. До речі, загальна протяжність підвалів сягає 500 метрів.

Тут можна розмістити до 2 мільйонів декалітрів вина. Неподалік у мальовничому куточку в колишній винниці лікаря Б. Ліннера розташований ресторанно-готельний комплекс „Жайворонок”, яким опікується група місцевих підприємців.

ВАЛЕРІЙ РАЗГУЛОВ

Резюме и співбесіда

  Від того, як ви підготуєтесь до співбесіди, і як будете себе вести і залежить результат. Дізнайтеся, як зробити так, що б Ваша співбесіда запам'яталась і на Вас звернули увагу ...
 Від того, наскільки правильно, і цікаво буде складено ваше резюме, може залежати.....

Знайомтесь в Інтернет

   Сьогодні, познайомиться з ким-небудь стає все важче і важче .. Особливо актуальним стає це питання якщо Вам за тридцять ... Спеціально для Вас ми і відкрили сторінку де Ви можете заповнити анкету, завантажити фотографію, яку побачать тисячі відвідувачів нашого порталу.

Як продати нерухомість

  На численні прохання відвідувачів нашого порталу, ми запустили сервіс купівлі - про-дажу нерухомості. Використання послуги абсолютно безкоштовна. Вам необхідно заповнити відповідні поля і завантажити фотографії і дані Вашої нерухомості і тисячі відвідувачів побачать Ваші оголошення ...

Для наших жінок

Для майбутніх мам
Домашній лікар
Чоловік і жінка
Салон краси
Жінка і мода
Як і де відпочивати
Улюблені свята
Моє помешкання
Секрети кулінарії
Робота і кар'єра
Шопінг - для всіх
Жіночі секрети
Оранжерея вдома
Домашні тварини
Скажи наркотикам - НІ

Актуально

Про якість води
Нормативи якості
Критерії якості
Губить людей вода
Міська водичка
Все про воду
Вода як основа життя

© 2007 - 2010   При використанні матеріалів сайту - активне гіперпосилання обов'язкове