Держава: Україна
Місто : Берегове
Область : Закарпатська
Поштовий індекс 90200 - 90205
Телефонний код +38 (03141) XXX
Номерні знаки: АО / 07
Населення 28 900

 
 

 

Знайомства

Пошук роботи

Нерухомість

Реклама на сайті  

RSS      

 

Зворотній зв'язок

Статті

Об'яви

Гостьова книга  

Реклама

Дайджест газети

Дайджест за 2008 рік
Дайджест за 2009 рік
Дайджест за 2010 рік

Навколо світу

Новини із усього світу
Новини політики
Політики и партії
Культура та мистецтво
Новини автосвіту
Наука та освіта
Медицина и здоров'я
Мода та красота
Про спорт и не тільки
Мережа і комп'ютери
Мобільна телефонія
Наука та технології
Новини будівництва
Новини нерухомості
Новини шоу-бізнеса
В світі тварин
Відпочинок та розваги
Юмор и приколы
Просто цікаво
Місцева влада
Очевидне неймовірне

 

Вітаємо Вас  на  сторінках  нашого  порталу

Герб города Берегово Флаг города Берегово

Міська газета  "Берегово"

Міська  газета  "Берегово"

 Півстоліття на ниві культури

Завідувачка берегівською міською бібліотекою Віра Швед – про себе, книги, навчання, чтиво, слово

...У дитинстві мати часто мене повчала: скромність – найкраща прикраса. Учителі теж наставляли бути скромною, простою, нести з собою чисті й прямі думки, бути щирою в поведінці. Ще в студентські роки закарбувала для себе – чим освіченіша людина, тим скромніша.

Яке відношення цей відступ має до культури? Суть у тому, що грамотною людина може стати завдяки відповідній освіті, а ось інтелігентність – це від народження. Водночас працювати у культурній сфері варто тільки тим, хто здатний духовні цінності ставити вище матеріальних благ. Внутрішній світ – це своєрідний дар від Бога...

Здобуття освіти починається ще в ранньому дитинстві – це перші слова матері, а відтак колискові пісні, вечірні казки. Саме з ними починаємо усвідомлювати, що правильно, а що ні. Відвідуючи дитсадок, школу, дитина вже володіє власною системою цінностей, у формуванні якої величезна роль відводиться батькам: саме на їх плечі лягає відповідальність за виховання.

А батькі, котрі – немов стимулюючи дяку до навчання – дають дітям гроші за хороші оцінки, не усвідомлюють, що тим самим призвичаюють їх до матеріальних цінностей, формують у них залежність від “суми”. І з часом, у дорослому житті, саме матеріальні стимули стають вирішальними. Кожен із батьків має право вирішувати, як виховувати дитину. Звичайно, з кращими задатками вирушає у доросле життя юнак чи юнка, які обізнані з класиками літератури або музики, прикладного мистецтва, займаються іншими видами корисної діяльності, ніж ті, що з ранку до ночі тиняються вулицями, барами, водяться з поганим товариством.

Яку роль відіграє культура в нашому сьогоденні і які були справи щодо цього півстоліття тому? – про це розмовляємо із завідувачкою берегівської міської бібліотеки Вірою Швед (до слова, приводом для нашого спілкування послужило те, що трудовий стаж моєї співрозмовниці становить 51 рік, із них 48 вона працює в культурній сфері).

– Яку роль відіграють книгозбірні в культурному житті громадян?
– Бібліотека завжди чуйно реагує на будь-які події культурного життя краю – виставки, презентації книг, тематичні заходи. Як і в інших сферах, справи і тут мають, так би мовити, два аспекти. Нам доводиться зважати на численні труднощі, адже рівень культури визначається рівнем начитаності, а для того, аби хтось був начитаним, потрібні книги. Забезпечення міської бібліотеки друкованими виданнями майже дорівнює нулю. Украй мало отримуємо угорськомовної літератури – маю на увазі перш за все видання ХХІ століття.

– Які у Вас стосунки із читачами?
– Підтримуємо хороші стосунки з відвідувачами. Молошому поколінню прагнемо прищепити любов до друкованого слова, до читання. Переконана: читаючи, дитина розширює свій світогляд, уяву, збагачує лексику.

– Цьогоріч випонюється 48 років, як Ви працюєте на культурній ниві. Цей досвід дозволяє порівняти: коли культура відігравала більшу роль у житті людини – в минулому чи в наш час?
– У ті роки в місті діяли український та угорський театри, які щороку готували новий репертуар: п’єси, уривки з оперет, пісні. Особливо жвавим було культурне життя Берегова у 50-60-ті роки минулого століття. Тоді перебували на вершині своєї творчості Ганна Горват, Ганна Надош, газети публікували численні дописи на теми культури.

До того ж у місті діяв кінотеатр з двома демонстраційними залами, з багатою програмою – від казок до фільмів за творами класиків російської літератури. Та й коштував квиток всього копійки – кіно було доступним для широких верств населення.

– Чому, на Ваш погляд, нині молодь не дуже переймається культурою?
– На мою думку, причиною цього перш за все є складна економічна ситуація. Біднішаючи, люди впадають у розпач, стають невибагливими, агресивними, їх головним клопотом стає забезпечення щоденних потреб, отож культура, освіта відступають на задній план. Духовна бідність робить людей душевними каліками.
У той же час гроші – це тільки засіб до існування. Справжні цінності починаються творінням справ, що здатні витримати випробування часом. Рівень освіти, культури неможливо виміряти коштами. На жаль, саме цього не усвідомлює нинішнє суспільство, а прагматичний світогляд накладає свій відбиток на естетичні відчуття, рівень культурної вимогливості громади. Адже якщо люди розмовлятимуть не тільки про заробітки, то з часом дійсно почнуть переконуватися, що не гроші для них найголовніші.

– І бібліотека не здається...
– Точніше кажучи, старається на здаватися. Читальна зала віддзеркалює мініатюрну форму громадського життя. На превелику радість, уже маємо комп’ютер; хочеться вірити, що настане час, коли наші відвідувачі тут, у читальній залі, матимуть доступ до світових цінностей у цифровій формі.

– Скільки книг у фонді?
– У нашій бібліотечній мережі – близько 74 тисячі томів. Найбільш популярні – пригоди Г. Поттера, романи Ж. Верна, твори для шкільного позакласного читання. Нещодавно – за сприяння нинішнього Президента України В. Януковича – наш заклад збагатився цінними книгами, серед яких твори А. Ваша, А. Шютева.

– Представники якого віку найчастіше приходять у бібліотеку?
– Наймолодшому читачеві – 6, найстаршому – 72 роки. Та все ж таки відвідують книгозбірню переважно студенти ЗУІ.

– Що спонукало Вас обрати саме такий життєвий шлях?
– Моє життя – мов роман. Батько свого часу був членом Чеської комуністичної партії, слугував цим ідеям усім серцем. Сім’я сповідує іудейську релігію. Мати народилася у Відні, у заможній родині, угорську мову вивчила тут, на Закарпатті. під час переслідувань довелося тікати до Англії. Батько здобув диплом юриста у празькому університеті, в 1939-му році також шукав порятунку в Англії. Там вони познайомилися, одружилися. Я народилася в 1942-му році, батько повернувся на Закарпаття в 1945-му, службовцем міністерства внутрішніх справ. Ми з матір’ю у листопаді поїхали услід за ним.

Батьки не були заможними, але в домівці завжди вирувало активне культурне життя, частими гостями були літератори, митці, громадські діячі. Я спершу навчалася в угорськомовній школі, але середню освіту здобувала вже в російській. Завжди мріяла, що стану аптекарем або бібліотекарем. У родині всі любили читати, отож виросла в дусі любові до книги, до друкованого слова.

Два роки працювала аптекарем, з тих пір, ось уже 48 років, моє життя нерозривно пов’язане з бібліотекою. Ніколи не прагнула займати керівні посади. Мене більш вабило спілкування, книги. На своєму життєвому шляху доводилося зустрічатися з багатьма підступними, лукавими людьми, але віра завжди допомогала мені перебороти образи. Щоразу старалася залишатися людиною, за будь-яких обставин. Не ношу з собою ні образ, ні поганих спогадів, бережу в душі тільки гарне, приємне...

– Дякую за розмову!

МАРІЯ КЕНЄРЕШ

Резюме и співбесіда

  Від того, як ви підготуєтесь до співбесіди, і як будете себе вести і залежить результат. Дізнайтеся, як зробити так, що б Ваша співбесіда запам'яталась і на Вас звернули увагу ...
 Від того, наскільки правильно, і цікаво буде складено ваше резюме, може залежати.....

Знайомтесь в Інтернет

   Сьогодні, познайомиться з ким-небудь стає все важче і важче .. Особливо актуальним стає це питання якщо Вам за тридцять ... Спеціально для Вас ми і відкрили сторінку де Ви можете заповнити анкету, завантажити фотографію, яку побачать тисячі відвідувачів нашого порталу.

Як продати нерухомість

  На численні прохання відвідувачів нашого порталу, ми запустили сервіс купівлі - про-дажу нерухомості. Використання послуги абсолютно безкоштовна. Вам необхідно заповнити відповідні поля і завантажити фотографії і дані Вашої нерухомості і тисячі відвідувачів побачать Ваші оголошення ...

Для наших жінок

Для майбутніх мам
Домашній лікар
Чоловік і жінка
Салон краси
Жінка і мода
Як і де відпочивати
Улюблені свята
Моє помешкання
Секрети кулінарії
Робота і кар'єра
Шопінг - для всіх
Жіночі секрети
Оранжерея вдома
Домашні тварини
Скажи наркотикам - НІ

Актуально

Про якість води
Нормативи якості
Критерії якості
Губить людей вода
Міська водичка
Все про воду
Вода як основа життя

© 2007 - 2010   При використанні матеріалів сайту - активне гіперпосилання обов'язкове