Держава: Україна
Місто : Берегове
Область : Закарпатська
Поштовий індекс 90200 - 90205
Телефонний код +38 (03141) XXX
Номерні знаки: АО / 07
Населення 28 900

 
 

 

Знайомства

Пошук роботи

Нерухомість

Реклама на сайті  

RSS      

 

Зворотній зв'язок

Статті

Об'яви

Гостьова книга  

Реклама

Дайджест газети

Дайджест за 2008 рік
Дайджест за 2009 рік
Дайджест за 2010 рік

Навколо світу

Новини із усього світу
Новини політики
Політики и партії
Культура та мистецтво
Новини автосвіту
Наука та освіта
Медицина и здоров'я
Мода та красота
Про спорт и не тільки
Мережа і комп'ютери
Мобільна телефонія
Наука та технології
Новини будівництва
Новини нерухомості
Новини шоу-бізнеса
В світі тварин
Відпочинок та розваги
Юмор и приколы
Просто цікаво
Місцева влада
Очевидне неймовірне

 

Вітаємо Вас  на  сторінках  нашого  порталу

Герб города Берегово Флаг города Берегово

Міська газета  "Берегово"

Міська  газета  "Берегово"

ГЕРОЇВ НЕ ЗАБУВАТИ, ТРАГЕДІЮ ПАМ’ЯТАТИ

На площі Героїв, біля пам’ятника відважним чорнобильцям, відбувся мітинг-реквієм, приурочений 24-й річниці найбільшої техногенної катастрофи людства у квітні 1986 року, на якому виступив мер Берегова Іштван Гайдош.

П’ятниця минулого тижня. Площа Героїв у Берегові. Дванадцята година дня. Чудова квітнева днина. Теплінь і сонце. На небі – ані хмаринки. Людські обличчя хоча й випромінюють радість, доброту, але вони стримані, суворі, серйозні.

Сюди зійшлися керівники міста й району, представники громадськості, школярі, педагоги, чорнобильці-ліквідатори, переселенці, родичі тих, хто відійшов за межу вічності, прості городяни.

У багатьох у руках – живі квіти, вінки, одні стоять і спілкуються, інші – в задумі. Згадують, міркують, аналізують...

Ті трагічні події – це вже історія, але яка? Історія, якій не стертися з нашої пам’яті, бо вона – нетлінна.
Звучить музичний реквієм. Чути церковні дзвони. Ведуча – заступник начальника управління міської культури Ольга Матей – своїм рівним, чітким, чистим, неспішним і дещо хвилюючим та щирим голосом нагадує: у ніч із 26 на 27 квітня 1986 р. при проведенні експерименту вибухнув четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС.

Ця чорна „дата” принесла з собою сум, печаль, наклала тавро біди на нашу неньку-Україну, чорнобильська катастрофа – трагедія тисячоліття, яка нагадуватиме про себе ще не одному поколінню людей в різних куточках нашої країни і відлунюватиме в їхніх серцях болем і плачем, скорботою і печаллю.

Вдумайтеся у такі цифри: внаслідок біди на ЧАЕС у квітні двадцятичотирирічної давності постраждало три мільйони 200 тисяч громадян, з них майже 2 млн. дітей. Що цікаво, в Америці діє 103 атомні електростанції, і на жодній із них, слава Богу, не було такого страшного викиду в атмосферу радіонуклідів, як це сталося на одній із п’яти українських АЕС за 100 км від Києва.

Опісля страхітливої аварії довелося відселити мешканців із 87 населених пунктів, забрудненими виявилися 150 тис. гектарів лісу і 180 тис. квадратних кілометрів родючих земель (у географічному вимірі – це кілька територій нашої області), а тридцятикілометрова зона надовго стала нічиєю, пусткою, цвинтарем... Із міських квартир виселити порівняно легко, а ось переїзд для сільського мешканця – це справжня мука, коли тебе відривають од рідного порога, коли залишаєш удома всю живність напризволяще, а сам ідеш невідомо куди.

Усім казали, що вивозять їх на кільканадцять днів, а виявилося, що надовго, якщо не назавжди. До речі, в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС брали участь майже 4000 фахівців із Закарпаття, як не прикро і гірко про це писати, але 500 із них уже померли.

Берегівчани також були у лавах тих, хто пішов приборкувати стихію, хто будував на нових територіях житло для переселенців. Схиляючи голови перед пам’яттю ліквідаторів, нагадуємо, що й понад тридцятьох наших земляків також уже немає на білому світі. Опромінення, а воно діяло в радіусі 125 кілометрів, дало про себе знати.

В Ужгороді у скверику Дружби народів споруджено пам’ятник героям цього двобою з атомним вогнем, куди щорічно приходять вдячні закарпатці й покладають квіти та вінки, аби ще раз нагадати – людська пам’ять нетлінна.

 

Пам’ятний знак “Берегівчанам – жертвам Чорнобиля” встановлено також у Берегові, в центральному міському скверику. Ініціаторами виступили самі чорнобильці, а підтримала їх міська влада на чолі з І. Гайдошем.

Саме йому першому і надала слово ведуча на цьому людському сході. Мер Берегова, зокрема, сказав, що ми ще довго пам’ятатимемо чорнобильську трагедію, і нині завдання влади – це допомогти всім, хто цього потребує. За словами І. Гайдоша, берегівська мерія у міру своїх можливостей долучається до вирішення соціальних завдань чорнобильців-ліквідаторів, їх родин. Відтак на мітингу виступили голови берегівських РДА Ігор Свищо і райради Бейло Чізмар, які також вели мову про те, що мужні вчинки героїв-чорнобильців не забудуться, а наше завдання – полегшити страждання тих, хто ще живий.

Слово мав очільник громадського об’єднання “Спілка Чорнобиль” Роман Хомутник, який також 26 квітня 1986 р. назвав скорботною датою, нагадавши присутнім, що аварія отримала два істотних визначення: найбільша в світі техногенна катастрофа та чорнобильска атомна війна. Ще кілька страшних цифр: із 190 тонн ядерного палива майже 90 відсотків потрапили в атмосферу (за висновками фахівців, викид радіонуклідів був у сотні разів потужнішим, ніж під час вибуху в Хіросімі).

Герої-пожежники за лічені години локалізували вогонь, а далі за справу взялися військові частини, підрозділи цивільної оборони та будівельники – берегівські також.

Саме вони в травневі свята запобігли ще масштабнішому вибуху, який спустошив би пів-України. Понад 600 тисяч офіцерів і бійців строкової служби та запасу були мобілізовані на важку та небезпечну роботу.

Виступаючий наголосив: держава має виправити цілу низку помилок, зокрема, із загальної кількості постраждалих виокремити тих ліквідаторів, що перебували в зоні аварійних робіт у 1986-89 р. р., закцентувати увагу на інвалідах квітня-грудня першого чорнобильського року, бо саме на їх долю випав найтяжчий період.

Потребує істотного покращення медобслуговування, буває, що право на безоплатні медикаменти часом залишається тільки на папері. А путівок для санаторно-курортного лікування інвалідів-чорнобильців завжди не вистачає. Самостійно їх придбати вони не можуть, бо компенсація за неотриману путівку наразі становить лише 120 грн., а це приблизно двадцята частина її вартості.

А далі учасники р/о “Діти Чорнобиля” деламували вірші, відтак пам’ять загиблих на ЧАЕС вшанували хвилиною мовчання. За душі померлих помолилися отці Володимир та Еміл, а потім представники міської та районної влади, громадськості, родичі померлих, молодь поклали до пам’ятника букети квітів і вінки. А ще горіли свічки, що символізували не тільки міць нової атомної ери, але також її непередбачувані наслідки. Отже, будьмо пильними...

МИХАЙЛО СИНЬООКИЙ

Резюме и співбесіда

  Від того, як ви підготуєтесь до співбесіди, і як будете себе вести і залежить результат. Дізнайтеся, як зробити так, що б Ваша співбесіда запам'яталась і на Вас звернули увагу ...
 Від того, наскільки правильно, і цікаво буде складено ваше резюме, може залежати.....

Знайомтесь в Інтернет

   Сьогодні, познайомиться з ким-небудь стає все важче і важче .. Особливо актуальним стає це питання якщо Вам за тридцять ... Спеціально для Вас ми і відкрили сторінку де Ви можете заповнити анкету, завантажити фотографію, яку побачать тисячі відвідувачів нашого порталу.

Як продати нерухомість

  На численні прохання відвідувачів нашого порталу, ми запустили сервіс купівлі - про-дажу нерухомості. Використання послуги абсолютно безкоштовна. Вам необхідно заповнити відповідні поля і завантажити фотографії і дані Вашої нерухомості і тисячі відвідувачів побачать Ваші оголошення ...

Для наших жінок

Для майбутніх мам
Домашній лікар
Чоловік і жінка
Салон краси
Жінка і мода
Як і де відпочивати
Улюблені свята
Моє помешкання
Секрети кулінарії
Робота і кар'єра
Шопінг - для всіх
Жіночі секрети
Оранжерея вдома
Домашні тварини
Скажи наркотикам - НІ

Актуально

Про якість води
Нормативи якості
Критерії якості
Губить людей вода
Міська водичка
Все про воду
Вода як основа життя

© 2007 - 2010   При використанні матеріалів сайту - активне гіперпосилання обов'язкове