Держава: Україна
Місто : Берегове
Область : Закарпатська
Поштовий індекс 90200 - 90205
Телефонний код +38 (03141) XXX
Номерні знаки: АО / 07
Населення 28 900

 
 

 

Знайомства

Пошук роботи

Нерухомість

Реклама на сайті  

RSS      

 

Зворотній зв'язок

Статті

Об'яви

Гостьова книга  

Реклама

Дайджест газети

Дайджест за 2008 рік
Дайджест за 2009 рік
Дайджест за 2010 рік

Навколо світу

Новини із усього світу
Новини політики
Політики и партії
Культура та мистецтво
Новини автосвіту
Наука та освіта
Медицина и здоров'я
Мода та красота
Про спорт и не тільки
Мережа і комп'ютери
Мобільна телефонія
Наука та технології
Новини будівництва
Новини нерухомості
Новини шоу-бізнеса
В світі тварин
Відпочинок та розваги
Юмор и приколы
Просто цікаво
Місцева влада
Очевидне неймовірне

 

Вітаємо Вас  на  сторінках  нашого  порталу

Герб города Берегово Флаг города Берегово

Міська газета  "Берегово"

Міська  газета  "Берегово"

УРБАНІЗАЦІЯ: ЖИВІМО ДОВГО...

За ініціативи ВООЗ у світі щорічно 7 квітня відзначається Всесвітній день здоров’я, мета якого – привернути увагу до основних проблем, що стоять перед міжнародною спільнотою, кожною державою, містом і громадянином.

Цьогорічна тема, початок якій заклали у 1950 р., – урбанізація і здоров’я. Кампанія покликана забезпечити оздоровлення інфраструктури міста та покращення здоров’я його жителів.

Швидкий приріст чисельності міського населення буде одним із найважливіших питань охорони здоров’я у світі в ХХІ столітті. Більше половини населення земної кулі нині проживає в містах. До 2030 року 6 із 10 чоловік будуть міськими мешканцями, і це співвідношення зросте до 7 із 10 осіб до 2050 р. У багатьох випадках, особливо в країнах, які розвиваються, темпи урбанізації випереджають можливості урядів цих держав щодо створення необхідної інфраструктури.

Як зазначають фахівці ВООЗ, урбанізація – проблема для громадської охорони здоров‘я. Практично зростання кількості населення у найближчі 30 років відбудеться в міських районах.

Це створює численні проблеми для здоров‘я, пов‘язані з водою, навколишнім середовищем, насильством і травмами, неінфекційними хворобами, а також факторами ризику, як, наприклад, уживання алкоголю, тютюнопаління, нездорове харчування, фізична інертність, а також спалахи хвороб.

Для Берегова окреслені проблеми також надзвичайно актуальні: найперше – це відсутність об’їзної дороги для транзитних перевезень, недостатня кількість „зелених зон” та впорядкованих відпочинкових територій у мікрорайонах, не вирішені до кінця перспективи каналу Верке та міського сміттєзвалища, які істотно впливають на стан здоров‘я мешканців.

Крім вказаних узагальнених причин, які суттєво впливають на погіршення стану людського здоров‘я взагалі, найактуальнішими є збільшення захворювань серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, ендокринної системи. Із цього приводу діляться своїми думками лікарі поліклініки – кардіолог М. Г. Полої та ендокринолог О. О. Бубряк.

Приміром, Марія Гаврилівна вважає, що постійні стреси, малорухомий спосіб життя, нераціональне харчування, паління, надмірне вживання алкоголю сприяють виникненню серцево-судинних захворювань, зокрема гіпертонії, внаслідок чого в організмі зростає кількість речовин, які мають судинно-звужуючу дію. Великої шкоди завдають напружені стосунки з колегами, керівниками, страх утратити роботу.

Ось чому „мир у душі” відіграє важливу роль у боротьбі з „хворобою століття”. Не слід забувати, що для профілактики гіпертонії велике значення має фактор фізичної активності. В осіб, що ведуть малорухомий спосіб життя, ризик виникнення гіпертонії на 20-50% вищий, ніж у фізично активних. Навіть 30 хвилин швидкої ходьби на добу може запобігти виникненню цієї недуги. Та й активний спосіб життя сприяє як зменшенню ваги тіла, так і артеріального тиску. Дуже важливе значення має раціональне харчування, яке включає багато овочів, фруктів, знежирені молочні продукти, відварне м‘ясо, рибу.

Варто обмежити вживання солодощів, тваринних жирів, а кухонної солі – до 5-6 г на добу (1/2 чайної ложки). Серед тих, хто захоплюється кавою (1-5 чашок у день), гіпертонія виникає в 3 рази частіше, ніж серед тих, хто не п’є її взагалі. Важливе значення має відмова від паління та алкоголю. Так, інсульти та інфаркти виникають у 2-3 рази частіше у курців, ніж у тих, хто не палить. Треба пам‘ятати, що здоровий спосіб життя на 50 % зменшує ризик виникнення артеріальної гіпертензії.

А ось Олена Олександрівна розмірковує про вплив урбанізації на ендокринні захворювання. За її словами, такі хронічні хвороби, як діабет, інсульт, рак набувають масового розповсюдження не тільки в розвинутих країнах, але й тих, що розвиваються. Зміни в раціоні харчування, недостатня фізична активність, тютюнопаління як у багатих, так і в бідних країнах значно підвищили ризик цих хвороб. За оцінками ВООЗ, понад 180 млн. людей хворіють на цукровий діабет, ризикують занедужати ще 30 мільйонів. В Україні проживає до мільйона хворих на діабет, у нашому районі – близько двох тисяч.

Діабет – доволі небезпечне захворювання, яке загрожує високим відсотком ускладнень з боку серцево-судинної системи (інфаркт, інсульт), очей (сліпота), нирок (ниркова недостатність), захворювань судин кінцівок (гангрена), який у нас складає 23 %. Однак діабет можна попередити. Кожен має можливість контролювати рівень глікемії (цукру) у крові в лабораторних умовах. Такий контроль сприяє виявленню недуги на ранніх стадіях у пацієнтів із групи ризику, а, отже, у попередженні ускладнень „цукровки”.

Надлишкова вага, або навпаки – швидка її втрата, погіршення самопочуття, втомлюваність – це симптоми, при наявності яких необхідно проводити глікемічний тест. Діагностування хвороби можливо здійснити за допомогою відносно дешевого аналізу крові.

Підводячи підсумок, слід сказати, що кожен із нас повинен усвідомити негативний уплив урбанізації на людський організм і те, що від стилю, способу життя певною мірою залежить стан усього здоров‘я. А в цілому покращення ситуації з негативного впливу урбанізації на стан здоров‘я населення найбільше залежить від відповідальності місцевих органів влади та контролюючих структур, громадських організацій. Вони покликані проводити заходи з охорони навколишнього середовища, мета яких – поліпшення якості життя людей та покращення нашого з вами та здоров’я майбутніх поколінь.

                                                                                                                                                                                                                 ОКСАНА КІЗ, завідувачка поліклініки, м. Берегово

Резюме и співбесіда

  Від того, як ви підготуєтесь до співбесіди, і як будете себе вести і залежить результат. Дізнайтеся, як зробити так, що б Ваша співбесіда запам'яталась і на Вас звернули увагу ...
 Від того, наскільки правильно, і цікаво буде складено ваше резюме, може залежати.....

Знайомтесь в Інтернет

   Сьогодні, познайомиться з ким-небудь стає все важче і важче .. Особливо актуальним стає це питання якщо Вам за тридцять ... Спеціально для Вас ми і відкрили сторінку де Ви можете заповнити анкету, завантажити фотографію, яку побачать тисячі відвідувачів нашого порталу.

Як продати нерухомість

  На численні прохання відвідувачів нашого порталу, ми запустили сервіс купівлі - про-дажу нерухомості. Використання послуги абсолютно безкоштовна. Вам необхідно заповнити відповідні поля і завантажити фотографії і дані Вашої нерухомості і тисячі відвідувачів побачать Ваші оголошення ...

Для наших жінок

Для майбутніх мам
Домашній лікар
Чоловік і жінка
Салон краси
Жінка і мода
Як і де відпочивати
Улюблені свята
Моє помешкання
Секрети кулінарії
Робота і кар'єра
Шопінг - для всіх
Жіночі секрети
Оранжерея вдома
Домашні тварини
Скажи наркотикам - НІ

Актуально

Про якість води
Нормативи якості
Критерії якості
Губить людей вода
Міська водичка
Все про воду
Вода як основа життя

© 2007 - 2010   При використанні матеріалів сайту - активне гіперпосилання обов'язкове