Держава: Україна
Місто : Берегове
Область : Закарпатська
Поштовий індекс 90200 - 90205
Телефонний код +38 (03141) XXX
Номерні знаки: АО / 07
Населення 28 900

 
 

 

Знайомства

Пошук роботи

Нерухомість

Реклама на сайті  

RSS      

 

Зворотній зв'язок

Статті

Об'яви

Гостьова книга  

Реклама

Дайджест газети

Дайджест за 2008 рік
Дайджест за 2009 рік
Дайджест за 2010 рік

Навколо світу

Новини із усього світу
Новини політики
Політики и партії
Культура та мистецтво
Новини автосвіту
Наука та освіта
Медицина и здоров'я
Мода та красота
Про спорт и не тільки
Мережа і комп'ютери
Мобільна телефонія
Наука та технології
Новини будівництва
Новини нерухомості
Новини шоу-бізнеса
В світі тварин
Відпочинок та розваги
Юмор и приколы
Просто цікаво
Місцева влада
Очевидне неймовірне

 

Вітаємо Вас  на  сторінках  нашого  порталу

Герб города Берегово Флаг города Берегово

Міська газета  "Берегово"

Міська  газета  "Берегово"

КВІТЕНЬ, СОНЦЕ, МЕД І ...ВИНО
Нотатки з ювілейного винного фестивалю в Берегові

 

Торік винний фестиваль проходив у березні й запам’ятався тим, що дощ лив немов із відра. Цьогоріч винну фієсту перенесли на квітень, коли і свята великодні вже минули, і піст позаду, і тепла вдосталь. А напередодні ювілейного 10-го винного фестивалю, у четвер, у постамент майбутнього пам’ятника виноробам та виноградарям в Чопівці (Ардо), що біля мотелю „Оазис”, члени берегівського винного ордену Святого Венцела замурували капсулу з посланням для майбутніх поколінь.
За словами натхненника цієї ідеї, бізнесмена, члена виконкому, депутата облради Чоби Пейтера, у нашому місті з багатолітньою історією який пам’ятник іще можна би встановити? Саме такий, що символізував би працю виноградаря-винороба, прославляв тих, хто з діда-прадіда займається цією благородною справою, примножуючи славетне ремесло, традиції, звичаї...

Пам’ятник у вигляді старовинного преса для вичавлювання сусла буде зроблено із дуба.
Отже, десятий міжнародний фестиваль берегівських вин розпочався у п’ятницю зранку, хоча місцеві винороби ще з ночі та на світанні готувалися до фієсти.

У міську раду надійшло майже 70 заявок на розташування різних яток і палаток-наметів – кілька десятків із них од місцевих виноробів, а також із Мукачівського, Ужгородського районів. На заходи, що тривали цілих три дні – аж до недільного вечора, сюди прибули численні делегації не тільки з району та області, але й із Борислава, що на Львівщині, Ірпеня та Вишгорода (цілим автобусом), численних населених пунктів Угорщини та Польщі.

Окрім виноградарів і виноробів, мали чудову нагоду представити свої доробки також майстри народного мистецтва й творчості (художники, різьбярі, медовари, сировари, аматори сцени тощо). Крім винного дійства, у п’ятницю в ресторанно-готельному комплексі „Жайворонок” відбулася міжнародна науково-просвітницька тематична конференція.

Тим часом місто жило винним духом: берегівчан і гостей навідалося стільки, що не було де яблуку впасти.

Урочисте відкриття розпочалося парадом членів винного лицарського ордену ім. Святого Венцела у супроводі духового оркестру й танцювального колективу дитячої школи мистецтв у суботу. Серед гостей – держсекретар Кабміну Угорщини В. Сабов, Посол Угорщини в Україні А. Баршонь, берегівський мер І. Гайдош, голова райради Б. Чізмар, магістр винного лицарського ордену А. Бігарі, генеральні консули Генконсульств УР в Ужгороді В. Сіклаварі та в Берегові Й. Бочкої, заступник ректора дебреценського університету А. Явор та інші. Першим громаду вітав начальник міського управління культури Й. Імре та його заступник О. Матей, відтак слово до виступу отримали самі лицарі винного ордена, серед них – магістр А. Бігарі, який зазначив, що ось уже десять років минуло з часу першого фестивалю, але впровадження традиційних для краю сортів винограду, популяризація культури споживання вина тривають.

У районі щороку закладається близько 100 га виноградників, та, попри це, схили довколишніх гір усе ще рясніють старими та низькопродуктивними насадженнями. Нині туристи та гості краю мають нагоду скуштувати кращі вина місцевих виноробів у винарнях (так званих будинках вина) та винницях.

Вітав численних присутніх, які хмеліли не стільки від вина, як від того, що організатори – міська та районна влади, винний орден Святого Венцела, – подарували чудовий захід благодатної квітневої днини, мер Берегова І. Гайдош.

– Ось уже десять років поспіль ми збираємося на свято вина, аби вшанувати виноградарів і виноробів. Наш фестиваль набуває дедалі більшої слави та популярності, тож украй приємно, що невпинно зростає кількість тих, що бажають святкувати разом із нами, – підкреслив оратор. Він висловив упевненість, що із розвитком винного туризму все більше гостей навідуватиметься до нас.

 

А очільник райради Б. Чізмар повідав таку історію: той, хто саджає дерево, виноградний кущ, не є гостем, а справжнім господарем на цій землі, він планує на перспективу, вірить у майбутнє, у власні сили, у своїх друзів. Відтак сказав, що перша чарка хорошого вина – для здоров’я, друга – для веселого настрою, третя – для суму...

Вино повчає і виховує – самодисципліни, витримки, здорового способу життя тощо. Відрадно, що серед гостей цьогорічного фестивалю були й гості із далекої Америки – добровільні місіонери. Вони також вітали святкуюче зібрання. Історію про старого винороба та про секрет хорошого вина, кожна краплина якого несе в собі досвід багатьох десятиліть і століть, а в ній сяє душа і серце творця вина, що її розповів присутнім Надзвичайний та Повноважний посол Угорщини в Україні А. Баршонь, викликала посмішку в багатьох присутніх.

Відтак відбулося урочисте прийняття нових членів винного лицарського ордена. Цьогоріч ними стали генеральний берегівський консул Й. Бочкої та підприємець Т. Біров.

Голова конкурсної комісії Л. Гал з радістю констатував, що з року в рік у винному конкурсі беруть участь дедалі більше виноробів, які пропонують чимало якісних червоних і білих хмільних напоїв. Цьогоріч із поміж близько 50 видів вин таємним голосуванням бронзової медалі удостоєно червоне вино лицаря винного ордена Ш. Якоба та біле „Троянду Закарпаття” мужайця Б. Нодя. На третій сходинці символічного п’єдесталу пошани – також біле вино „Совіньон” Ш. Нодя (с. Кідьош) та „Чорна троянда” Ж. Шоша.

Срібні нагороди дісталися червоному вину В. Кузьми, білому столовому Й. Вейга з Чопівки, „Білій принцесі” В. Анталовського та смаковитим напоям Е. Бірова (с. Бене). Кащими визнано „Трамінер” В. Кузьми, червоне каберне „Совіньон” Б. Варги (с. Мужієво), десертний „Кагор” П. Міткулинця та „Совіньон” кідьошовця Ш. Нодя.

Серед підприємств призерами стали відповідно СП „Айсберг” („Троянда Закарпаття”) СП „Котнар” („Рислінг рейнський”). Ліпшим виноробом 2010 року за рейтингом винного ордену Святого Венцела визнано винороба Ш. Нодя із с. Кідьовш. Відтак окремого призу від мінсільгоспу Угорщини у номінації „Біле вино” удостоєно Д. Параску, А. Бігарі дістався приз „За відродження берегівського виноробства”. Володарями окремого призу дебреценського університету стали СП „Котнар” та „Айсберг”.

У рамках Х фестивалю вина на Берегівщині також було проведено ІІ напівмарафонський забіг за маршрутом Берегово-с. В. Береги-озеро- Берегово за участю американських місіонерів. Стартували бігуни біля ресторану „Шеркерт”. Відтак члени винного ордену на чолі з І. Гайдошем взяли участь у невеличкій урочистості біля пам’ятника видатному лікарю-хірургу Б. Ліннеру. А в музеї Берегівщини учасники винної фієсти оглянули експозицію про історію виноградарства та виноробства краю.

Відтак любителів розваг чекали численні концертні програми та масові гуляння із шашликами, сирами, які привезли фермери з Ірпеня, копченою рибою з Хмельницького, іншою смачною закуссю.

У неділю до пізньої ночі тривала виставка-ярмарок закарпатських вин. Берегівчани та гості ще довго будуть згадувати три фестивальні дні, протягом яких можна було чудово відпочити із келихом білого, рожевого або ж червоного вина. Свято вдалося – такий підсумок усіх, хто був на винному фесті.

МАРІЯ КЕНЄРЕШ, МИХАЙЛО ПАПІШ, ВАЛЕРІЙ РАЗГУЛОВ

Резюме и співбесіда

  Від того, як ви підготуєтесь до співбесіди, і як будете себе вести і залежить результат. Дізнайтеся, як зробити так, що б Ваша співбесіда запам'яталась і на Вас звернули увагу ...
 Від того, наскільки правильно, і цікаво буде складено ваше резюме, може залежати.....

Знайомтесь в Інтернет

   Сьогодні, познайомиться з ким-небудь стає все важче і важче .. Особливо актуальним стає це питання якщо Вам за тридцять ... Спеціально для Вас ми і відкрили сторінку де Ви можете заповнити анкету, завантажити фотографію, яку побачать тисячі відвідувачів нашого порталу.

Як продати нерухомість

  На численні прохання відвідувачів нашого порталу, ми запустили сервіс купівлі - про-дажу нерухомості. Використання послуги абсолютно безкоштовна. Вам необхідно заповнити відповідні поля і завантажити фотографії і дані Вашої нерухомості і тисячі відвідувачів побачать Ваші оголошення ...

Для наших жінок

Для майбутніх мам
Домашній лікар
Чоловік і жінка
Салон краси
Жінка і мода
Як і де відпочивати
Улюблені свята
Моє помешкання
Секрети кулінарії
Робота і кар'єра
Шопінг - для всіх
Жіночі секрети
Оранжерея вдома
Домашні тварини
Скажи наркотикам - НІ

Актуально

Про якість води
Нормативи якості
Критерії якості
Губить людей вода
Міська водичка
Все про воду
Вода як основа життя

© 2007 - 2010   При використанні матеріалів сайту - активне гіперпосилання обов'язкове