Держава: Україна
Місто : Берегове
Область : Закарпатська
Поштовий індекс 90200 - 90205
Телефонний код +38 (03141) XXX
Номерні знаки: АО / 07
Населення 28 900

 
 

 

Знайомства

Пошук роботи

Нерухомість

Реклама на сайті  

RSS      

 

Зворотній зв'язок

Статті

Об'яви

Гостьова книга  

Реклама

Дайджест газети

Дайджест за 2008 рік
Дайджест за 2009 рік
Дайджест за 2010 рік

Навколо світу

Новини із усього світу
Новини політики
Політики и партії
Культура та мистецтво
Новини автосвіту
Наука та освіта
Медицина и здоров'я
Мода та красота
Про спорт и не тільки
Мережа і комп'ютери
Мобільна телефонія
Наука та технології
Новини будівництва
Новини нерухомості
Новини шоу-бізнеса
В світі тварин
Відпочинок та розваги
Юмор и приколы
Просто цікаво
Місцева влада
Очевидне неймовірне

 

Вітаємо Вас  на  сторінках  нашого  порталу

Герб города Берегово Флаг города Берегово

Міська газета  "Берегово"

Міська  газета  "Берегово"

ВІДКРИТІ СТОРІНКИ АРХІВУ
Секретів стає дедалі менше

Добру справу започаткували працівники Закарпатського обласного архіву на чолі з директором, кандидатом історичних наук Михайлом Делеганом, які тематичні виставки присвячують визначним історичним подіям і датам.

На цей раз, із нагоди Міжнародного дня музеїв, у приміщені Берегівського філіалу цієї державної установи була розгорнута експозиція унікальних архівних документів, які розповідають суто про справи минулих часів.

Безумовно, цікавим для дослідників є лист, датований 4 жовтня 1808 р., бібліографа, дослідника старовини, наукового співробітника відомих європейських університетів Гетенгема та Ієни графа Ференца Сечені (1754-1820 р. р.) про організацію Угорського національного музею.

У листі від 27 квітня 1900 р. дирекція головної скарбнички Угорської держави звертається до наджупана Бережської жупи стосовно передачі музею археологічної знахідки часів утворення Угорської держави, яку виявили в околицях міста. Сталося це у 1890 р., коли розробляли кам’яний кар’єр на Малій Горі.

Тут, у знайденій могилі на глибині майже трьох метрів, знаходилися останки знатного угорського воїна часів здобуття нової Вітчизни.

Робітники повідомили про це відомого історика-краєзнавця Тиводара Легоцького. Уже на місці він підтвердив: знахідка має велику цінність. У „Археологічному збірнику” за 1900 р. дослідник перераховує знайдені тут речі, які, зокрема, складалися із прикрашеної золотою пластиною піхви шаблі, самого спису, руків’я якого оздоблене срібними розетками, залишків орнаментованого гаманця, двох інкрустованих сріблом стремен, вудила та пряжок. Крім того, була знайдена верхня частина шолому.

Її висота 9,5 см, діаметр 7 см. Т. Легоцький припускав, що ця знахідка служила прикрасою верхньої частини шапки або сагайдака для стріл. Саме цю реліквію передали на зберігання в Угорський національний музей у Будапешті. З часом вона стане символом угорської нації.

Цілий ряд документів розповідає про діяльність Мукачівського музею ім. Тиводара Легоцького. Зокрема, серед них є повідомлення від 21 січня 1944 р. головного інспектора суспільних колекцій в Будапешті про доцільність переміщення експозицій музею до Чинадіївського замку „Сент-Міклош”.

Виокремлено лист-подяку графу Шенборну з нагоди дарування музею предметів старовини, знайдених під час археологічних розкопок на його виноградниках, що розташовані на Червоній горі. В експозиції представлено листування директора сільськогосподарської початкової школи у Берегові з колегою Йожефом Янковичем щодо отримання дозволу на його відвідання на протязі 1934 р. учнями цього учбового закладу. Краєзнавці, напевно, звернуть увагу і на лист, відправлений 7 жовтня 1928 р. на адресу шкільного відділу крайового управління Підкарпатської Русі в Ужгороді щодо розшуку для музею цехових старожитностей, які зберігаються у приватних осіб Берегова та села Бене.

Отож, експозиція, на якій представлено майже 40 документів, буде цікавою не тільки для науковців, але і для учнівської молоді, що вивчає минувшину.

На знімку: експозицію представляють провідний науковий співробітник Лариса Лейтай і головний спеціаліст архіву Сергій Вискварко.

ВАЛЕРІЙ РАЗГУЛОВ

Резюме и співбесіда

  Від того, як ви підготуєтесь до співбесіди, і як будете себе вести і залежить результат. Дізнайтеся, як зробити так, що б Ваша співбесіда запам'яталась і на Вас звернули увагу ...
 Від того, наскільки правильно, і цікаво буде складено ваше резюме, може залежати.....

Знайомтесь в Інтернет

   Сьогодні, познайомиться з ким-небудь стає все важче і важче .. Особливо актуальним стає це питання якщо Вам за тридцять ... Спеціально для Вас ми і відкрили сторінку де Ви можете заповнити анкету, завантажити фотографію, яку побачать тисячі відвідувачів нашого порталу.

Як продати нерухомість

  На численні прохання відвідувачів нашого порталу, ми запустили сервіс купівлі - про-дажу нерухомості. Використання послуги абсолютно безкоштовна. Вам необхідно заповнити відповідні поля і завантажити фотографії і дані Вашої нерухомості і тисячі відвідувачів побачать Ваші оголошення ...

Для наших жінок

Для майбутніх мам
Домашній лікар
Чоловік і жінка
Салон краси
Жінка і мода
Як і де відпочивати
Улюблені свята
Моє помешкання
Секрети кулінарії
Робота і кар'єра
Шопінг - для всіх
Жіночі секрети
Оранжерея вдома
Домашні тварини
Скажи наркотикам - НІ

Актуально

Про якість води
Нормативи якості
Критерії якості
Губить людей вода
Міська водичка
Все про воду
Вода як основа життя

© 2007 - 2010   При використанні матеріалів сайту - активне гіперпосилання обов'язкове