Держава: Україна
Місто : Берегове
Область : Закарпатська
Поштовий індекс 90200 - 90205
Телефонний код +38 (03141) XXX
Номерні знаки: АО / 07
Населення 28 900

 
 

 

Знайомства

Пошук роботи

Нерухомість

Реклама на сайті  

RSS      

 

Зворотній зв'язок

Статті

Об'яви

Гостьова книга  

Реклама

Дайджест газети

Дайджест за 2008 рік
Дайджест за 2009 рік
Дайджест за 2010 рік

Навколо світу

Новини із усього світу
Новини політики
Політики и партії
Культура та мистецтво
Новини автосвіту
Наука та освіта
Медицина и здоров'я
Мода та красота
Про спорт и не тільки
Мережа і комп'ютери
Мобільна телефонія
Наука та технології
Новини будівництва
Новини нерухомості
Новини шоу-бізнеса
В світі тварин
Відпочинок та розваги
Юмор и приколы
Просто цікаво
Місцева влада
Очевидне неймовірне

 

Вітаємо Вас  на  сторінках  нашого  порталу

Герб города Берегово Флаг города Берегово

Міська газета  "Берегово"

Міська  газета  "Берегово"

                            ПРО ЛІКАРЯ СЛОВО                                                      Штрихи до портрета головного терапевта Берегівської ЦРЛ Василя Головачка

Розповідаючи про своє дитинство, юність, сестер і братів, родовід Головачків, яким пишається, лікар вищої категорії Василь Васильович нерідко підкреслює, що немає нічого милішого його серцю, аніж мала батьківщина, село, в якому народився, де зіп’явся на ноги та попрошкував свого часу до школи. Йому зараз п’ятдесят п’ять, нещодавно вже навіть статус дідуся приміряв (онука Владислава народила дочка Наталка, яка, закінчивши факультет журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка, живе й працює за фахом у Львові), але з радістю, із трепетом у душі, як колись у молодості повертався додому щосуботи після навчання, їде туди, де вперше замріявся про майбутню професію. Родом він зі справжньої закарпатської глибинки – села Грибівці, що нині адміністративно входить до Бобовищанської сільради на Мукачівщині. Тут і школу закінчив, куди агітувати вчитися на лікаря приїжджав сам декан медичного факультету, звідси, як кажуть, і пішов “у люди”.

У сімдесятих модними були такі професії, як льотчик, космонавт, інженер, архітектор, а він собі чомусь вибрав медицину. Сказав удома, немов відрізав: „Стану лікарем... Людей рятуватиму від різних хвороб...” І став ним, лікує людей, дарує їм здоров’я. У сім’ї, крім нього, були ще сестри – Люба та Марія, і два брати – Анатолій і Володимир. До речі, медфак В. Головачко закінчив у 1978 році. Тоді вельми важко було залишитися працювати в рідному краї, якщо не було серйозної підтримки або ж родичів у обкомі чи ректораті. Скеровували в найдальші, найглухіші куточки України,розраховуючи, що хтось таки залишиться там , приживеться за тридев’ять земель від рідного порога. Головачко на той час був уже не один: покохав однокурсницю Світлану, одружилися, тож на Житомирщину поїхали сім’єю. Спершу тут працював педіатром, потім на практиці опановував терапію, очолював навіть відділення в райлікарні – з 1978 по 1983 роки. Але так склалися обставини, що після п’ятирічного житомирського „відрядження” він разом із дружиною був переведений у Берегово, де мешкали її батьки.

Починав цеховим терапевтом, завідував денним стаціонаром у поліклініці, а тринадцять років тому його призначили завідувачем терапевтичного відділення райлікарні та райтерапевтом. Конкретних і реальних справ не те що подвоїлося, їх стало в десятки разів більше. Моєму співрозмовнику добре пригодилася робота в пульмологічному відділенні обласної клінічної лікарні “медичною сестрою”, коли вдень учився, а ввечері поспішав одягнути білий халат, аби хоч трохи доточити свій небагатий сімейний бюджет. Так робила більшість студентів із простих селянських родин. Крім того, до теорії, яку викладали відомі в краї вчені, доктори наук, професори, додавалися ще й цінні практичні навики. Вони неабияк згодилися, коли й сам почав керувати одним із найбільших у райлікарні відділенням. До речі, нині берегівська терапія – це 60 ліжок, 6 лікарів,15 медсестер, 8 санітарок. Як не згадати колег, найперше, Ольгу Гару, лікаря-ендокринолога, яка сорок років тому одягнула білий халат і відтоді бореться із таким небезпечним захворюванням, як цукровий діабет. Приємно відзначити, що передати естафету є кому: поруч працює її донька Олена з чоловіком Йосипом. Прикро про це писати, але щорічно кількість таких недужих зростає як у районі та місті, так і в усій країні. Зрештою, це світова тенденція, тож учені докладають максимум зусиль, аби її зупинити, шукають ефективні шляхи до подолання “солодкої” біди.

За словами заступника головного лікаря ЦРЛ Володимира Малеша, терапевти складають дружний і працьовитий колектив, де насамперед діє авторитет його керівника В. Головачка. Лишень добрі слова хочеться мовити про старшу і медичних сестер Валентину Білкей, Юдіту Шепель, Ільдіку Шош, Андріяну Тігор, Валентину Фадяш, які мають авторитет завдяки бездоганному виконанню своїх службових обов’язків. До речі, відділення розташоване в п’ятиповерховому корпусі-красені, який збудували за сприяння угорських друзів. Пригадується, у його відкритті одинадцять років тому взяв участь тодішній Президент України Леонід Кучма. Принагідно зауважимо, що влада завжди переймалася і нині опікується розвитком медицини Берегівщини, зокрема, минулого літа тут побував теперішній глава держави Віктор Янукович. Як знаємо, приїхав не з пустими руками, а привіз апаратуру, яку давно чекали в ЦРЛ. А свого часу і колишній прем’єр Валерій Пустовойтенко був бажаним гостем урочистостей із нагоди відкриття поліклінічного корпусу, де умови праці медичного персоналу – рівні столичним. Берегівська райлікарня сьогодні – це своєрідне медичне містечко з низкою корпусів, у яких не стільки просторо лікарям, скільки створено максимум зручностей для хворих. А дооблаштування ще одного, фактично вже збудованого лікарняного корпусу, про що останнім часом говориться з найвищих трибун, зняло б чимало гострих проблем на довгі роки в подальшому розвитку медичної галузі. Віриться, що це питання нова влада візьме „на олівець” – і воно вирішиться.

Повсякчас переймається Василь Васильович здоров’ям своїх земляків. Де тільки може, там і пропагує здоровий спосіб життя. Каже, що майже кожне друге захворювання має психологічне підгрунтя, тобто більшість недуг – від нервів. Хоча стан людського здоров’я залежить від багатьох чинників. Запитую, які ж, на його думку, головні передумови довголіття? Відповідає: аби бути здоровими та „на потім” відкласти похід до лікаря, треба насамперед підвищити доволі низький рівень санітарної освіти населення, який формується у сім’ї та школі. Лікарі повинні бути частими гостями учнів, розказувати їм про шкідливі звички, які вкорочують людське життя. Отже, слід раціонально та збалансовано харчуватися, вітамінізувати свою щоденну пайку, починати день із фіззарядки, адже рухливий спосіб життя – також запорука довголіття. В. Головачко зізнався, що, буваючи в оселях заможних людей, які мають по 2-3 машини та в кожній кімнаті красується плазмовий телевізор, він ніде не бачив тренажерів, зрештою, навіть звичайні гантелі або ж гирі – рідкість. Люди переїдають, унаслідок чого все це перетворюється в жири, які й звужують кровоносні судини,перевантажують підшлункову залозу тощо. А це провокує високий артеріальний тиск, серцево-судинні хвороби, цукровий діабет, інфаркти, інсульти, які спричинюють у районі кожну другу смерть. Між іншим, на Берегівщині одних тільки гіпертоніків – понад 18 тисяч. Нині протягом року лікарі поліклініки роблять понад 20 000 кардіограм, отже, стан здоров’я гіршає щорічно. А що вже казати про молодь? Варто раз і назавжди позбутися шкідливих звичок, найперше слід кинути палити, адже куриво мало не заживо заганяє націю в могилу. Відтак – боротьба з пияцтвом і алкоголізмом, які призводять до цирозу печінки, вбивають своїми токсинами нервову систему, дітородну функцію тощо.

– Якось на стаціонарне лікування „швидка” привезла хвору з села Гать, віком 42 роки, – розповідає головний районний терапевт. – Зловживала домашнім вином протягом 20 літ, що призвело до важкої хвороби печінки. Із жінки зосталися шкіра та кістки. А через кілька днів з аналогічним діагнозом госпіталізували її дочку. Зі слів хворих, домашнє вино вживали ще зі шкільного віку. На застереження не реагували, мовляв, домашнє вино не шкодить, воно корисне. Та мало хто знає, що в 100 літрах „Кодарки”, „Ізабелли” та інших вин із американських диких сортах винограду, після бродіння утворюється майже 2 літри метилового спирту, 50 мг. якого є смертельними для людини. А що ми пили попередніми роками? Не одного на той світ звели різні шмурдяки, лікери, настоянки, які розливали в домашніх умовах, де бал правила антисанітарія, бруд і нечистоти.

Серед основних правил довголіття, на думку В. Головачка, є також здоровий сон, систематичний профогляд. На жаль, ця добра колись справа призабута, керівники фірм у гонитві за надприбутками мало переймаються здоров’ям підопічних. І взагалі, раніше люди серйозніше дбали про самопочуття, при перших негативних симптомах прямували “до дохтора”. Бо чим скоріше хворий нанесе лікарю візит, тим швидше буде встановлено діагноз хвороби. А на ранніх стадіях лікування значно ефективніше, аніж у запущеному вигляді. Нині, як не дивно, стежину до медиків торують тоді, коли, трапляється, й допомогти вже неможливо. У Європі, приміром, це зовсім не так. У багатьох країнах добре прижилася сімейна медицина, через те й смертність у них значно менша, аніж у нас. У Великобританії, зокрема, сімейний лікар користується особливою шаною, це дуже авторитетна персона, та й заробляє він до 15 тисяч фунтів стерлінгів щомісячно (це десь у межах 20 тисяч доларів США).

Територією лікарні неспішно, але впевнено крокує людина в білому халаті. Це – завідувач терапевтичного відділення ЦРЛ В. В. Головачко. Людина спокійної вдачі, виважений і поміркований чоловік. Як і обіцяв кілька десятиліть тому рідним і ровесникам, коли після школи готувався стати студентом медичного факультету УжНУ, лікує людей, дарує їм здоров’я. Але тих, кому потрібна медична допомога, стає дедалі більше. Та коли взяти до уваги поради, побажання головного районного терапевта, то цю чергу можна „відкоригувати”, тобто зменшити. Нерідко від Василя Васильовича можна почути, що людина – коваль свого здоров’я, тож закликає всіх кувати його замолоду, відтак загартовувати, дбати про імунітет, аби не чіплялися різні болячки. Ось скільки бід, трагедій, прикрощів несе у сім’ї гепатит А, що лишень за останні тижні поклав на лікарняні ліжка кілька сотень закарпатців. Причина недуги – споживання неякісної води. Тут уже повинні активізувати свою діяльність санепідеміологи. Кожна криниця, кожне джерельце повинні мати сертифікат якості. Але це, як мовиться, вже тема іншої розмови. А наразі лікар поспішає на чергову нараду, яку проводить керівник ЦРЛ Іван Малеш, – також із найактуальніших питань сьогодення. В. Головачку й тут дадуть слово, а він вислухає своїх колег, до записника ляжуть дані, цифри, думки. А потім, уже у відділенні, буде ретельний аналіз почутого.

Ось таке воно, похвальне слово про лікаря Василя Васильовича Головачка, який втілив у життя свою юнацьку мрію. Даруйте здоров’я землякам і надалі, шановний лікарю, а вони щиро поважають вас і вірять вам.

МИХАЙЛО ПАПІШ

Резюме и співбесіда

  Від того, як ви підготуєтесь до співбесіди, і як будете себе вести і залежить результат. Дізнайтеся, як зробити так, що б Ваша співбесіда запам'яталась і на Вас звернули увагу ...
 Від того, наскільки правильно, і цікаво буде складено ваше резюме, може залежати.....

Знайомтесь в Інтернет

   Сьогодні, познайомиться з ким-небудь стає все важче і важче .. Особливо актуальним стає це питання якщо Вам за тридцять ... Спеціально для Вас ми і відкрили сторінку де Ви можете заповнити анкету, завантажити фотографію, яку побачать тисячі відвідувачів нашого порталу.

Як продати нерухомість

  На численні прохання відвідувачів нашого порталу, ми запустили сервіс купівлі - про-дажу нерухомості. Використання послуги абсолютно безкоштовна. Вам необхідно заповнити відповідні поля і завантажити фотографії і дані Вашої нерухомості і тисячі відвідувачів побачать Ваші оголошення ...

Для наших жінок

Для майбутніх мам
Домашній лікар
Чоловік і жінка
Салон краси
Жінка і мода
Як і де відпочивати
Улюблені свята
Моє помешкання
Секрети кулінарії
Робота і кар'єра
Шопінг - для всіх
Жіночі секрети
Оранжерея вдома
Домашні тварини
Скажи наркотикам - НІ

Актуально

Про якість води
Нормативи якості
Критерії якості
Губить людей вода
Міська водичка
Все про воду
Вода як основа життя

© 2007 - 2010   При використанні матеріалів сайту - активне гіперпосилання обов'язкове