Держава: Україна
Місто : Берегове
Область : Закарпатська
Поштовий індекс 90200 - 90205
Телефонний код +38 (03141) XXX
Номерні знаки: АО / 07
Населення 28 900

 
 

 

Знайомства

Пошук роботи

Нерухомість

Реклама на сайті  

RSS      

 

Зворотній зв'язок

Статті

Об'яви

Гостьова книга  

Реклама

Газета  "Берегово"

Дайджест за 2008 рік
Дайджест за 2009 рік
Дайджест за 2010 рік

Навколо світу

Новини із усього світу
Новини політики
Політики и партії
Культура та мистецтво
Новини автосвіту
Наука та освіта
Медицина и здоров'я
Мода та красота
Про спорт и не тільки
Мережа і комп'ютери
Мобільна телефонія
Наука та технології
Новини будівництва
Новини нерухомості
Новини шоу-бізнеса
В світі тварин
Відпочинок та розваги
Юмор и приколы
Просто цікаво
Місцева влада
Очевидне неймовірне

 

Вітаємо Вас  на  сторінках  нашого  порталу

Герб города Берегово Флаг города Берегово

Міська газета  "Берегово"

Міська  газета  "Берегово"

Коли потяг у даль загуркоче…


    
За традицією, якій уже понад п’ятнадцять років, у першу неділю серпня відзначають День вузькоколійки. У цьому році єдиній діючій у Закарпатті вузькоколійці Берегово – Іршава та Виноградів – Хмельник виповнюється 100 років. Ця знакова подія, безумовно, позитивно сприяла, щоб це свято пройшло на високому рівні. І цього разу його організаторами стали громадська організація „Боржавська ініціатива”, Берегівський туристично-інформаційний центр та Товариство угорської культури Берегівщини.

    На свято, як завжди, прибули численні гості з-за кордону, зокрема, з Німеччини, Австрії та Угорщини на чолі із головою Асоціації мереж вузькоколійок УР Тібором Бачинським.

   За його словами, в Угорщині дні вузькоколійок є традиційними, в деяких заходах беруть участь по 500-600 осіб. На сьогодні там діють 13 вузькоколійок. Про їх стан та технічні особливості свідчить і кольоровий настінний календар, який вони привезли на свято. А ще він зазначив, що наша – найкраща і найбільша.

Її історію знають і популяризують ентузіасти з Угорщини, Чехії, Словаччини, Польщі, Німеччини тощо. Важливо і те, наголосив пан Бачинський, що ми славимося своєю гостинністю. Як наслідок, разом із берегівчанами вирушили у дорогу з Малої станції 36 закордонних шанувальників цього виду транспорту.

    На станції В. Ремети потяг зупинився, і пасажирів вітав фольклорний ансамбль з Іршави, художній керівник якого, заслужений працівник культури України Надія Мельник-Гуть,– знана та шанована людина.

    І на цей раз її вихованці майстерно виконали народні пісні та танці. Після прибуття на кінцеву станцію Хмільник свято продовжувалося на березі р. Боржава.

  Поки аматорський колектив розважав гостей своїм мистецтвом, у котлах варилася юшка та готувався бограч-гуляш. Чудова погода та гостинність організаторів зробили свою справу: серед відпочиваючих панував добрий настрій.

     А ще була гарна нагода поспілкуватися, адже тут зібралися прихильники Боржавської вузькоколійки, яких, звісно, турбувала її доля. А залізниця з ряду об’єктивних і суб’єктивних причин знаходиться у критичному, ганебному стані. Голова Товариства угорської культури Берегівщини, депутат міської ради Бейло Піріді з жалем зазначив, що вузькоколійка не використовується для туристичних подорожей, а це є мінусом для Берегова як в економічному, так і культурному плані.

    Саме тому слід якомога ширше популяризувати дні вузькоколійки серед населення, використати цю нагоду для нових знайомств, налагодження стосунків, щоб долучитися до збереження і примноження місцевих культурних цінностей, гарних традицій.

   Завідуючий кафедри туризму УжНУ Федір Шандор наголосив, що при втіленні у життя низки проектів, зокрема, туристично-рекреаційного розвитку регіону Карпат, на який у бюджеті області закладено кошти, є надія поступового відродження Боржавської малої залізниці. Крім того, повинні залучатися на вирішення усіх накопичених роками проблем і кошти інвесторів, волонтерів, більш активно повинні підтримувати цей природозберігаючий вид транспорт і люди, які живуть біля вузькоколійки.

     І на закінчення. Ентузіазм прихильників цього виду транспорту став вагомою підставою для того, аби керівні органи Берегівщини, Іршавщини, Виноградівщини та Закарпаття нарешті звернули увагу на проблеми Боржавської вузькоколійки.

    Приємно, що до програми реконструкції та розвитку Боржавської малої залізниці, яку розробила асоціація „Європейська спілка транспортників України”, причетні й органи місцевого самоврядування. За словами начальника депо Малої станції Елеміра Гейруша, Львівська залізниця, нарешті, виділила кошти на капітальний ремонт вагонів та тепловозів.

   Це вселяє надію, що й Укрзалізниця зацікавлена у збереженні цього унікального у Європі транспортного об’єкта.

На фото: Бейло Піріді та провідники Наталя Ізай і Карло Філлей запрошують туристів до вагону; тепловоз ТУ2-034 готовий до відправки; смачна юшка від Йосипа Торпаї;
                                                               

                                                        Валерій Разгулов

„Подарунок”  на ювілей
Друкуючи матеріали про Боржавську вузькоколійку, якій у грудні виповнюється 100 років, ми сподівалися, що уряд держави нарешті зверне увагу на її проблеми. За останні роки їх накопичилося чимало, тому й закрили свого часу рух потягів на маршруті Берегово – Іршава. А кілька днів тому надійшла чергова сумна звістка, на цей раз від Кабінету Міністрів. Як повідомив Денис Добра, голова громадської організації „Боржавська ініціатива”, він отримав офіційного листа за підписом віце-прем’єра України Олександра Турчинова, в якому високопосадовець повідомляє, що утримувати закарпатську малу залізницю недоцільно, її слід ліквідувати. Отакий подарунок на славний ювілей! Вирішено розпочати збір підписів на захист вузькоколійки. Буде також створено сайт друзів “Анці Кушницької”.

                                                                                                                                      Наш кор.

Резюме и співбесіда

  Від того, як ви підготуєтесь до співбесіди, і як будете себе вести і залежить результат. Дізнайтеся, як зробити так, що б Ваша співбесіда запам'яталась і на Вас звернули увагу ...
 Від того, наскільки правильно, і цікаво буде складено ваше резюме, може залежати.....

Знайомтесь в Інтернет

   Сьогодні, познайомиться з ким-небудь стає все важче і важче .. Особливо актуальним стає це питання якщо Вам за тридцять ... Спеціально для Вас ми і відкрили сторінку де Ви можете заповнити анкету, завантажити фотографію, яку побачать тисячі відвідувачів нашого порталу.

Як продати нерухомість

  На численні прохання відвідувачів нашого порталу, ми запустили сервіс купівлі - про-дажу нерухомості. Використання послуги абсолютно безкоштовна. Вам необхідно заповнити відповідні поля і завантажити фотографії і дані Вашої нерухомості і тисячі відвідувачів побачать Ваші оголошення ...

Газета  "Берегово"

Для майбутніх мам
Домашній лікар
Чоловік і жінка
Салон краси
Жінка і мода
Як і де відпочивати
Улюблені свята
Моє помешкання
Секрети кулінарії
Робота і кар'єра
Шопінг - для всіх
Жіночі секрети
Оранжерея вдома
Домашні тварини
Скажи наркотикам - НІ

Актуально

Про якість води
Нормативи якості
Критерії якості
Губить людей вода
Міська водичка
Все про воду
Вода як основа життя

© 2007 - 2010   При використанні матеріалів сайту - активне гіперпосилання обов'язкове