Держава: Україна
Місто : Берегове
Область : Закарпатська
Поштовий індекс 90200 - 90205
Телефонний код +38 (03141) XXX
Номерні знаки: АО / 07
Населення 28 900

 
 

 

Знайомства

Пошук роботи

Нерухомість

Реклама на сайті  

RSS      

 

Зворотній зв'язок

Статті

Об'яви

Гостьова книга  

Реклама

Газета  "Берегово"

Дайджест за 2008 рік
Дайджест за 2009 рік
Дайджест за 2010 рік

Навколо світу

Новини із усього світу
Новини політики
Політики и партії
Культура та мистецтво
Новини автосвіту
Наука та освіта
Медицина и здоров'я
Мода та красота
Про спорт и не тільки
Мережа і комп'ютери
Мобільна телефонія
Наука та технології
Новини будівництва
Новини нерухомості
Новини шоу-бізнеса
В світі тварин
Відпочинок та розваги
Юмор и приколы
Просто цікаво
Місцева влада
Очевидне неймовірне

 

Вітаємо Вас  на  сторінках  нашого  порталу

Герб города Берегово Флаг города Берегово

Міська газета  "Берегово"

Міська  газета  "Берегово"

  Знайдено старовинні фрески!

      Унікальні історичні пам’ятки, овіяні легендами, спроможні вже зараз залучити велику кількість туристів у наш край, в тому числі із-за кордону. Потрібно тільки „спровокувати” туристичний бум за допомогою рекламної літератури, буклетів, інтернет-повідомлень, а також завдяки різносторонній, цікавій програмі відпочинку. Тем та сюжетів для цього предостатньо.

      Мурована церква у селі Кідьош знову розкрила свої таємниці. Цього разу під час ведення реставраційних робіт були знайдені фрески з ликами святих. Зі старовинних хронік знаємо, що ця церква до ХVІ століття належала римо-католицькій громаді села, мабуть, саме у ті часи вона була розписана цими фресками на біблійні мотиви.

     Та останнє слово все ж таки за фахівцями. Фермер-винороб Карло Шош запропонував зберегти їх у первісному вигляді, а в самому храмі створити музейний куточок. Свого часу разом із паном Шошем автор цієї публікації видав буклет про історію Кідьоша (Зміївки).

       А вона унікальна та надто цікава. Легенди і перекази стверджують, що у цій місцевості знайшов свій останній притулок угорський король Саломон, син короля Андрія та Анастасії Ярославни, доньки київського князя Ярослава Мудрого.

         Соломон, який утратив у 1074 р. угорський трон, вирішив піти до скиту, щоб спокутувати свої гріхи – пролиту в міжусобних війнах кров. За переказами, саме він побудував тут на невисокому пагорбі капличку.

      Щодо апсиди-каплички, то до неї в ХІV ст. добудовано готичний неф. І хоча ця будівля складається із двох різночасових частин (див. фото автора), вона не втратила своєї цільності. Усе це надає особливу ауру цій пам’ятці провінційного кам’яного зодчества ХІІ-ХІV століть.

      Доказом того, що ця будівля була й усипальницею, є інформація, подана в місцевій газеті „Берег”: влітку 1889 року під час проведення ремонту під підлогою апсиди знайдено поховання.

     У 1991 році тодішній ключник приходу Імре Нодь розповів мені цікавий переказ, почутий від свого діда:

– Місцеві мешканці відкопали двері під підлогою апсиди-каплиці, але священик заборонив їм і надалі проводити роботи, тому що вхід у підземелля начебто охороняється нечистою силою…

    І от нові цікаві знахідки, які, безперечно, привернуть увагу громадськості. А для фахівців-науковців є чудова нагода перегорнути ще одну сторінку своєрідної історії села Кідьош.
                                                                                                                       

Валерій Разгулов

Резюме и співбесіда

  Від того, як ви підготуєтесь до співбесіди, і як будете себе вести і залежить результат. Дізнайтеся, як зробити так, що б Ваша співбесіда запам'яталась і на Вас звернули увагу ...
 Від того, наскільки правильно, і цікаво буде складено ваше резюме, може залежати.....

Знайомтесь в Інтернет

   Сьогодні, познайомиться з ким-небудь стає все важче і важче .. Особливо актуальним стає це питання якщо Вам за тридцять ... Спеціально для Вас ми і відкрили сторінку де Ви можете заповнити анкету, завантажити фотографію, яку побачать тисячі відвідувачів нашого порталу.

Як продати нерухомість

  На численні прохання відвідувачів нашого порталу, ми запустили сервіс купівлі - про-дажу нерухомості. Використання послуги абсолютно безкоштовна. Вам необхідно заповнити відповідні поля і завантажити фотографії і дані Вашої нерухомості і тисячі відвідувачів побачать Ваші оголошення ...

Газета  "Берегово"

Для майбутніх мам
Домашній лікар
Чоловік і жінка
Салон краси
Жінка і мода
Як і де відпочивати
Улюблені свята
Моє помешкання
Секрети кулінарії
Робота і кар'єра
Шопінг - для всіх
Жіночі секрети
Оранжерея вдома
Домашні тварини
Скажи наркотикам - НІ

Актуально

Про якість води
Нормативи якості
Критерії якості
Губить людей вода
Міська водичка
Все про воду
Вода як основа життя

© 2007 - 2010   При використанні матеріалів сайту - активне гіперпосилання обов'язкове