Держава: Україна
Місто : Берегове
Область : Закарпатська
Поштовий індекс 90200 - 90205
Телефонний код +38 (03141) XXX
Номерні знаки: АО / 07
Населення 28 900

 
 

 

Знайомства

Пошук роботи

Нерухомість

Реклама на сайті  

RSS      

 

Зворотній зв'язок

Статті

Об'яви

Гостьова книга  

Реклама

Газета  "Берегово"

Дайджест за 2008 рік
Дайджест за 2009 рік
Дайджест за 2010 рік

Навколо світу

Новини із усього світу
Новини політики
Політики и партії
Культура та мистецтво
Новини автосвіту
Наука та освіта
Медицина и здоров'я
Мода та красота
Про спорт и не тільки
Мережа і комп'ютери
Мобільна телефонія
Наука та технології
Новини будівництва
Новини нерухомості
Новини шоу-бізнеса
В світі тварин
Відпочинок та розваги
Юмор и приколы
Просто цікаво
Місцева влада
Очевидне неймовірне

 

Вітаємо Вас  на  сторінках  нашого  порталу

Герб города Берегово Флаг города Берегово

Міська газета  "Берегово"

Міська  газета  "Берегово"

Аби від паводків не потерпати,

 БЕРЕГІВСЬКУ ОСУШУВАЛЬНУ СИСТЕМУ ПОЧИНАЮТЬ РЕКОНСТРУЮВАТИ!

   На це спрямована упродовж кількох років співпраця закарпатських та угорських водників щодо реалізації міжнародних проектів у рамках фінансових програм Європейського Союзу

Цей кадр, зроблений того пам'ятного листопада у селі Оросієво, облетів увесь світ. Набравшись води, саманний будинок за лічені хвилини розламався навпіл. Благо, що в ньому не було людей і обійшлося без жертв.

    Влітку нинішнього року тільки-но завершилася дворічна робота з впровадження проекту програми «Розробка українсько-угорських комплексних планів протипаводкового захисту, розвитку водного госпо­дарства та оновлення заплавних територій у регіоні Берег і басейні р. Боржава».

    Логічним продовженням саме цього проекту в справі досягнення вищого рівня транскордонного співробітництва українських та угорських водників начальник Закарпатського обласного виробничого управління по меліорації та водному господарству Володимир Чіпак називає ще один новий багатообіцяючий проект програми добросусідства Угорщина—Словаччина—Україна «Розвиток Берегівської транскордонної польдерної системи в басейні р. Тиса», який також виграв грант Європейської комісії.

      Як ішли до цього і в чому його суть — з’ясувалося днями в Ужгороді на стартовому семінарі згаданого проекту. У роботі семінару, крім партнерів Закарпатського облводгоспу з впровадження вище зазначеного проекту: фахівців Верхнє-Тисайської дирекції охорони довкілля і водних справ Угорщини, Берегівського й Ужгородського міжрайонних управлінь водного господарства, ДП «Об’єднана дирекція будівництва водогосподарських об’єктів Закарпатської області», обласного державного проектнотехнічного центру охорони родючості ґрунтів і якості продукції, Міжвідомчої науководослідної лабораторії охорони природних екосистем УжНУ, взяли участь і представники ВАТ «Укрводпроект» із Києва, інституту «Львівдіпроводгосп», Київського національного університету імені Т Шевченка, обласної, Берегівської та Ужгородської районних державних адміністрацій та інших зацікавлених структур.

     Вступним словом семінар відкрив головний інженер обласного виробничого управління по меліорації і водному господарству, керівник проекту Олег Кисіль. Із привітаннями до закарпатців і побажаннями нових плідних успіхів в угорськоукраїнській співпраці до учасників семінару звернулися начальники відділів Верхнє-Тисайської дирекції охорони довкілля і водних справ Угорщини Іштван Орос і Ласло Ковач, які поділилися досвідом розробки робочих проектів розвитку протипаводкового захисту, водного господарства та оновлення заплавних територій у регіоні Берег і практичним втіленням їх у життя.

     Про головні заходи, партнерів, графік діяльності проекту й очікувані від цього результати йшлося в аналітичній доповіді начальника відділу Закарпатського облводгоспу, менеджера проекту Світлани Ребрик. 18 липня 2008 року, сказала вона, наш облводгосп підписав із Європейською комісією у Брюсселі грантову угоду на реалізацію за програмою добросусідства Угорщина — Словаччина —Україна, яка є час­тиною європейського сусідства та партнерства, проекту «Розвиток Берегівської транскордонної польдерної системи в басейні р. Тиса», розробленого спільно з Верхнє-Тисайською дирекцією охорони довкілля і водних справ Угорської Республіки. В його основу покладено заходи по реалізації державних довгострокових програм розвитку водогосподарського комплексу: в Україні — Програма комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиса у Закарпатській області на 2006—2015 роки і план Вашаргелі — в Угорщині. Загальна вартість проекту 800000 євро, а термін його реалізації — 2 роки.

       Діяльність цього проекту, виконавцем якого виступає Закарпатський облводгосп, за словами Олега Кисіля та Світлани Ребрик, зосереджена в Берегівському й Ужгородському районах.

      Проект має на меті поліпшення паводкової та екологічної ситуації, стимулювання розвитку сільського господарства і туризму в регіоні для 45 українських та 19 угор­ських населених пунктів за допомогою збільшення пропускної спроможності системи каналів і поліпшення управління водними ресурсами, дозволить істотно зменшити збитки, спричинені паводками, створити більш сприятливий режим господарювання на цій території та зберегти на ній цінні природні об’єкти — флору і фауну, окремі види яких навіть уже занесені до Червоної книги України.

       Аналіз водогосподарської ситуації на території Берегівської осушувальної системи (БОС), яка є міжнародною системою, показав, що вона потребує сер­йозної реконструкції. Отож цим міжнародним проектом, що фінансується Європейською комісією, насамперед передбачається розробка технікоекономічного обгрунтування (ТЕО) і робочого проекту реконструкції цієї транскордонної польдерної системи, що включає розчищення 5 основних магістральних каналів системи й реконструкцію гідротехнічних споруд (шлюзів, дамб, водовипусків та ін.) на цих каналах, а також будівництво кількох польдерів для акумуляції надлишку води. Передбачається і впровадження пілотного проекту очищення каналу Чаронда—Латориця. Ця діяльність проекту справлятиме значний транскордонний вплив і суттєво поліпшить організацію не тільки протипаводкового захисту населених пунктів та сільгоспугідь Берегівської поль­дерної системи, а й дозволить у засушливі періоди їх обводнювати, тобто зрошувати.

      Із цього приводу чимало слушних міркувань і цікавих корисних пропозицій висловили у своїх виступах на семінарі партнери й експерти проекту — керівник Міжвідомчої науководослідної лабораторії охорони природних екосистем УжНУ, доктор біо­логічних наук, професор Василь Комендар, науковий співробітник цієї лабораторії Андрій Мигаль, науковець Київського національного університету імені Т. Шевченка Олексій Ярошевич, кандидат економічних наук, викладач УжНУ Орест Іваницький і директор центру «Облдержродючість» Юрій Пинзеник.

       Водники намагаються поставити протипаводковий захист і меліорацію на наукову основу, відзначає Василь Комендар, а вирубуваннями лісів добрі плани водників ламаються. Отож, резюмував, треба й компетентним органам суворіше питати з тих, хто порушує закони ведення лісового господарства.
                                                                                                                                          Богдан ДУБОВИЙ,
                                                                                                                                                                 Микола КОЗЛЮК

Резюме и співбесіда

  Від того, як ви підготуєтесь до співбесіди, і як будете себе вести і залежить результат. Дізнайтеся, як зробити так, що б Ваша співбесіда запам'яталась і на Вас звернули увагу ...
 Від того, наскільки правильно, і цікаво буде складено ваше резюме, може залежати.....

Знайомтесь в Інтернет

   Сьогодні, познайомиться з ким-небудь стає все важче і важче .. Особливо актуальним стає це питання якщо Вам за тридцять ... Спеціально для Вас ми і відкрили сторінку де Ви можете заповнити анкету, завантажити фотографію, яку побачать тисячі відвідувачів нашого порталу.

Як продати нерухомість

  На численні прохання відвідувачів нашого порталу, ми запустили сервіс купівлі - про-дажу нерухомості. Використання послуги абсолютно безкоштовна. Вам необхідно заповнити відповідні поля і завантажити фотографії і дані Вашої нерухомості і тисячі відвідувачів побачать Ваші оголошення ...

Газета  "Берегово"

Для майбутніх мам
Домашній лікар
Чоловік і жінка
Салон краси
Жінка і мода
Як і де відпочивати
Улюблені свята
Моє помешкання
Секрети кулінарії
Робота і кар'єра
Шопінг - для всіх
Жіночі секрети
Оранжерея вдома
Домашні тварини
Скажи наркотикам - НІ

Актуально

Про якість води
Нормативи якості
Критерії якості
Губить людей вода
Міська водичка
Все про воду
Вода як основа життя

© 2007 - 2010   При використанні матеріалів сайту - активне гіперпосилання обов'язкове