Держава: Україна
Місто : Берегове
Область : Закарпатська
Поштовий індекс 90200 - 90205
Телефонний код +38 (03141) XXX
Номерні знаки: АО / 07
Населення 28 900

 
 

 

Знайомства

Пошук роботи

Нерухомість

Реклама на сайті  

RSS      

 

Зворотній зв'язок

Статті

Об'яви

Гостьова книга  

Реклама

Газета  "Берегово"

Дайджест за 2008 рік
Дайджест за 2009 рік
Дайджест за 2010 рік

Навколо світу

Новини із усього світу
Новини політики
Політики и партії
Культура та мистецтво
Новини автосвіту
Наука та освіта
Медицина и здоров'я
Мода та красота
Про спорт и не тільки
Мережа і комп'ютери
Мобільна телефонія
Наука та технології
Новини будівництва
Новини нерухомості
Новини шоу-бізнеса
В світі тварин
Відпочинок та розваги
Юмор и приколы
Просто цікаво
Місцева влада
Очевидне неймовірне

 

Вітаємо Вас  на  сторінках  нашого  порталу

Герб города Берегово Флаг города Берегово

Міська газета  "Берегово"

Міська  газета  "Берегово"

Людина має відчувати себе захищеною

     Таку вимогу ставить перед судами Президент України Віктор Ющенко. Верховенство права – це хребет цивілізованого суспільства. Тільки там, де судова влада є незалежною і сильною, людина відчуває себе в безпеці. Як реалізовується дана вимога на Берегівщині – наша сьогоднішня розмова з виконуючим обов’язки голови районного суду Олександром Фейіром.

Наша довідка: Фейір Олександр Олександрович народився в 1961 році в шахтарському селищі Солотвино Тячівського району в сім’ї працівників солекопальні. Після демобілізації із лав Збройних сил, повернувся на роботу в солерудник. Маючи відповідний трудовий стаж, вступив на стаціонарне відділення юридичного факультету Львівського держуніверситету, який закінчив у 1989 році. Тоді ж направлений на роботу в Берегівський райвиконком на посаду юрисконсульта. У 1992 році обраний суддею Берегівського районного суду. У 2002-му Верховною Радою України обраний суддею цього ж суду безстроково.

Одружений. Разом із дружиною виховують доньку Кристину, яка наступного року закінчує ЗОШ № 5.

Тепер виконує обов’язки голови Берегівського районного суду.

– Тривалий час суди були переважно карально-репресивними органами. Чи змінилося щось за роки незалежності України?
– Звичайно. Сьогодні суди покликані забезпечувати насамперед належне функціонування права, відновлювати справедливість і законність у суспільних відносинах. Свого часу Гете писав, що суддя, який не здатний карати, стає спільником злочинця. Але санкції, які застосовуються до останнього, мають відповідати вимогам закону. Суддя не повинен забувати, що від його вироку залежить доля людини, її майбутнє. Потрібно об’єктивно підходити до розгляду кожної справи, враховувати всі її обставини. Не слід, як кажуть, рубати голови шаблями. Завжди треба пам’ятати, що на місці даної людини може опинитися будь-хто із нас.

– Сьогодні точиться багато розмов на різних рівнях про необхідність судової реформи. Ваша думка з цього приводу.
– Судова реформа дійсно на часі. Але до цього процесу слід підходити теж дуже виважено. І не рубати з плеча. Насамперед слід покращити систему добору та атестації суддівських кадрів, конкурентність, прозорість їх призначення, підвищити відповідальність людей у мантіях. До судів мають прийти чесні спеціалісти, щоб правосуддя стало більш якісним і справедливим. Останнім часом багато говориться також про доцільність обрання суддів на посади. З цим категорично не згоден. На мій погляд, такі рішення повинні приймати уповноважені органи, які мають певний досвід та компетентність у даній галузі. Адже як народ може обирати суддів, не знаючи їх професійних якостей?
Але найголовніше, про що говорить і Президент Віктор Ющенко, потрібно на законодавчому рівні встановити високу оплату суддівської роботи. Сьогодні посадові оклади працівників суду залежно від посади складають 500-600 гривень. І це при тому, що більшість із них мають вищу правову освіту і всі вони є держслужбовцями, а отже, не мають права займатися іншою оплачуваною роботою.

– Те, що ви назвали, стосується, так би мовити, рядових працівників суду. Але ж безпосередньо судді мають набагато вищі оклади...
– Так, залежно від рангу, вислуги, знання мов тощо. Скажімо, я працюю суддею понад 15 років, зараз виконую обов’язки голови районного суду. Отже, мій посадовий оклад складає 2 500 гривень. Разом із перерахованими вище доплатами отримую на “папері” десь 4 500 гривень

– А яка “навантаженість” на одного суддю?
– У середньому кожен із 5 суддів нашого суду розглядає щороку біля 50 кримінальних, 200 – цивільних, 700 – справ про адмінпорушення. Повірте, це досить об’ємний шматок роботи, який потребує не лише часу, а й максимум енергії, сил і знань.

– Яких справ найбільше?
– Серед цивільних найбільша кількість пов’язана зі встановленням права власності на нерухоме майно, розірвання шлюбу та стягнення аліментів. До кримінальної відповідальності здебільшого притягуються особи за вчинення крадіжок і злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, зберіганням зброї тощо.

– Які з останніх справ найбільш резонансні?
– Приміром, цими днями продовжується розгляд кримінальної справи щодо ввезення в Україну мешканцем Берегова контрабанди у вигляді валютних цінностей в сумі понад 200 тисяч доларів США. Великий суспільний резонанс мали також справи, пов’язані з поверненням у комунальну власність нерухомості, незаконно переданої на початку 90-х років релігійним громадам.

– А бувають курйозні справи?
– Трапляються. Так, років п’ять тому розглядав випадок, коли чоловік під впливом алкоголю... переплутав хату господині, з якою домовився про побачення, і потрапив у ліжко зовсім іншої жінки. Та розповіла подружці, остання – своїй, і пішло по селу, аж поки не дійшло до дружини, а відтак і до сільського голови. Довелося чоловіку відповідати за “переплутання”.

– Що найскладніше у професії судді?
– Бути витриманим, не піддаватися емоціям, хоч інколи це надзвичайно складно. Наприклад, чисто по-людськи шкода винного, але присяга зобов’язує – кожен антиправний вчинок слід оцінювати згідно із законом.

– Чи погрожують суддям?
– Трапляється. Але потрібно бути максимально справедливим і об’єктивним, тоді подібних проявів не буде.

– Про що б не хотілося говорити напередодні свята?
– Про матеріальну базу суду. Знаходимося, як відомо, у старій будівлі, яка періодично піддається косметичному ремонту, але вже давно замала для нинішнього штату. Так, на п’ятеро суддів є всього 2 зали для судових засідань. У приміщенні суду відсутні відповідні кімнати для адвокатів, конвою, туалети, не вирішено питання водопостачання та водовідведення, потребує негайного покращення енергомережа, яка не витримує навантаження і комп’ютери “зависають”. Є й низка інших проблем. Їх вирішення пов’язане з недостатнім фінансуванням судів з боку держави. Такий підхід теж потрібно докорінно міняти.

– А що чи кого відзначили б на порозі свята?
– У першу чергу наших “ветеранів”. Насамперед, Ольгу Гарані, Валентину Бекфі, Андрею Савчур, Маріанну Пітерських, котрі віддали роботі в суді близько 20 років. Понад 10 літ трудяться тут Сільвія Боднар, Оксана Чагі. Хочеться також згадати Варвару Миколаївну Каша, яка пропрацювала в нашій установі понад 50 (!) років і пішла на пенсію лише торік. До речі, днями ветеран берегівського судочинства відзначила свої чергові народни, з чим колектив її сердечно вітає.

– А де і з ким відзначатиме професійне свято Олександр Фейір?
– Разом із колективом, членам якого і всім колегам бажаю міцного здоров’я, родинного щастя, добра і благополуччя.
                                                                                                                                                  Розмовляв Степан Лоза

Резюме и співбесіда

  Від того, як ви підготуєтесь до співбесіди, і як будете себе вести і залежить результат. Дізнайтеся, як зробити так, що б Ваша співбесіда запам'яталась і на Вас звернули увагу ...
 Від того, наскільки правильно, і цікаво буде складено ваше резюме, може залежати.....

Знайомтесь в Інтернет

   Сьогодні, познайомиться з ким-небудь стає все важче і важче .. Особливо актуальним стає це питання якщо Вам за тридцять ... Спеціально для Вас ми і відкрили сторінку де Ви можете заповнити анкету, завантажити фотографію, яку побачать тисячі відвідувачів нашого порталу.

Як продати нерухомість

  На численні прохання відвідувачів нашого порталу, ми запустили сервіс купівлі - про-дажу нерухомості. Використання послуги абсолютно безкоштовна. Вам необхідно заповнити відповідні поля і завантажити фотографії і дані Вашої нерухомості і тисячі відвідувачів побачать Ваші оголошення ...

Для  жінок

Для майбутніх мам
Домашній лікар
Чоловік і жінка
Салон краси
Жінка і мода
Як і де відпочивати
Улюблені свята
Моє помешкання
Секрети кулінарії
Робота і кар'єра
Шопінг - для всіх
Жіночі секрети
Оранжерея вдома
Домашні тварини
Скажи наркотикам - НІ

Актуально

Про якість води
Нормативи якості
Критерії якості
Губить людей вода
Міська водичка
Все про воду
Вода як основа життя

© 2007 - 2010   При використанні матеріалів сайту - активне гіперпосилання обов'язкове