Держава: Україна
Місто : Берегове
Область : Закарпатська
Поштовий індекс 90200 - 90205
Телефонний код +38 (03141) XXX
Номерні знаки: АО / 07
Населення 28 900

 
 

 

Знайомства

Пошук роботи

Нерухомість

Реклама на сайті  

RSS      

 

Зворотній зв'язок

Статті

Об'яви

Гостьова книга  

Реклама

Газета  "Берегово"

Дайджест за 2008 рік
Дайджест за 2009 рік
Дайджест за 2010 рік

Навколо світу

Новини із усього світу
Новини політики
Політики и партії
Культура та мистецтво
Новини автосвіту
Наука та освіта
Медицина и здоров'я
Мода та красота
Про спорт и не тільки
Мережа і комп'ютери
Мобільна телефонія
Наука та технології
Новини будівництва
Новини нерухомості
Новини шоу-бізнеса
В світі тварин
Відпочинок та розваги
Юмор и приколы
Просто цікаво
Місцева влада
Очевидне неймовірне

 

Вітаємо Вас  на  сторінках  нашого  порталу

Герб города Берегово Флаг города Берегово

Міська газета  "Берегово"

Міська  газета  "Берегово"

ВОДА Є, ВОДА БУДЕ. ТА ЩЕ Й ДОБРА...

   Як уже повідомляла газета „Берегово” у минулому номері, під керівництвом міського голови Іштвана Гайдоша відбулася чергова сесія міськради, на якій розглянуто низку важливих питань, що стосуються життєдіяльності міста.
  Спершу із запитами на сесії виступили депутати Іван Чегіль, Олександр Лабойко, Петро Вереш та Олександр Цанько.
  Про інвестування, фінансово-господарську діяльність ТзОВ „Водоканал Карпатвіз” із одночасною демонстрацією відеозаставок на сесії, де були присутні угорські партнери з фірми „Ніршегвіз”, мав слово директор товариства, депутат міськради Йосип Галайда. Відзначалося, зокрема, що статутний фонд ТзОВу складає 3 696 тис. грн., а угорські колеги з м. Ніредьгаза надали нам обладнання, устаткування, об’єкти інтелектуальної власності й технології загальною вартістю 1 884 тис. грн. Завдяки спільній роботі у цій складній та доволі запущеній сфері, водопостачання та водовідведення останнім часом значно покращилося, а з 25 січня 2008 р. Берегове стало одним із небагатьох міст у країні, де вода у краниках споживачів є цілодобово (до слова, навіть у Мукачеві це станеться у 2010 р.). І це при тому, що місто не має річки, вода за допомогою потужних насосів добувається із кількох свердловин у с. Геча. А далі трубами вона подається на Малу гору, а вже звідти тече у місто.

  Слід сказати, що води достатньо, не меншатиме її і надалі, до того ж вона добра на смак та якісна. Але сам водогін, який прокладався у 60-х роках минулого століття, як фізично, так і морально застарів. Із того часу мережа водопостачання фактично не ремонтува-лася, зношеність основних засобів складає 80 відсотків. Справи пішли на краще відтоді, як запрацювало товариство „Водоканал Карпатвіз”. За рік-два у цьому плані зроблено стільки, скільки не робилося за три останні десятиліття. Мусимо дякувати за допомогу нашим друзям із сусідньої країни та завзяттю працівників міського водоканалу. Їхні зусилля спрямовані на покращення діяльності в технічному та господарському напрямках. Хоча на роботу „карпатвізівців” також є нарікання. Однак тут є об’єктивні причини. Доволі часто на мережі стаються прориви, приміром, минулого тижня їх було аж чотири. Водогін заіржавілий, труби просто не витримують додаткових атмосфер, які потрібні для того, аби вода дійшла до п’ятого поверху. Недарма кажуть, що рветься там, де тонко.
    А ремонт труб, як відомо, – це додаткові затрати матеріальних і людських ресурсів, відтак, коли триває їх технічне прокачування, всередину нерідко потрапляє іржа, що й робить інколи воду жовтуватого кольору. Однак ці труднощі тимчасові, їх треба пережити. У цьому також переконаний міський голова І. Гайдош, який на сесії із цього приводу зауважив, що хто б і що не говорив, а послуги стали якіснішими, та й вода, зрештою, не гірша, ніж була дотепер. Це згодом підтвердила лаборант фірми Людмила Мегіц під час виїзду депутатів і фахівців на Малу гору. Свою думку висловила також очільниця одного з підрозділів райСЕС Тетяна Матківська, адже підпорядкована їй служба систематично відбирає міську воду для аналізів. Будуть нормально і регулярно очищатися резервуари, побільшає нових мереж і окреслених нею проблем не стане. Однак, і це повинні усвідомити всі, заміна старих труб на нові – справа аж ніяк не одного дня.

   Працюючи на основі отриманих у грудні 2007 ліцензій та договорів, КП БК „Водовідведення та водопостачання” укладено майже 5000 тисяч договорів із абонентами на подачу води з комунального водопроводу та приймання стоків до каналізаційної мережі. Щоправда, не всі жителі міста вчасно розраховуються за надані послуги, тут є над чим працювати. Підприємствам та організаціям, наприклад, за водопостачання нараховано 30 133 грн., однак вони спромоглися оплатити усього третину цієї суми – 10 753 грн., така ж картина і з водовідведенням: замість 18.6 тис. грн. вони „дали” в касу тільки 10.4 тис. грн. Бюджетні структури у розрахунках значно дисциплінованіші, приміром, за використані 7107 м. куб. води із нарахованих 19 970 грн. сплатили 19 704 грн. До речі, на сьогодні вартість 1000 куб. м. живильної вологи у місті становить 2 грн. 44 коп., цей тариф є чи не найнижчим у регіоні. За штатним розкладом у товаристві працюють 24 інжерено-технічні працівники та 40 робітників, цілу низку процесів комп’ютеризовано, зокрема, обладнано диспетчерський пункт на Малій горі, ряд новацій тут буде запроваджено вже ближчим часом. Цьогоріч за кошти місцевого бюджету були виконані роботи з капітального ремонту водоводу по вул. Чайковського-Лисенка на суму понад 47 тис.грн. А в травні розпочато промивку водопровідної мережі, триває також заміна технології промивання фільтрів. Капітально відремонтовано та замінено обладнання на КНС № 1 і 5, вартість цих робіт склала понад півмільйона гривень.

    Але роботи у цьому плані – багато. Ряд зауважень та пропозицій з приводу покращення водопостачання та водовідведення у місті висловили депутати Ольга Бізіля, Олександр Цанько, Михайло Папіш, Світлана Чирибан, Шамуел Горкаї, Йосип Пфейфауф та інші.
   На сесії депутати внесли зміни й затвердили комплексну програму профілактики злочинності у Берегові до 2010 р. Із цього приводу мав слово начальник райвідділу внутрішніх справ Ладислав Бобич. Було проголосовано за внесення змін до рішення міськради від 14 січня ц. р. „Про міський бюджет на 2008 р.” Доповідала – начальник міського фінуправління Наталія Данкай. Планується збільшити обсяг субвенцій з Держбюджету місцевій скарбниці на погашення забор гованості минулих років із різниці в тарифах на теплоенергію, послуги з водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися і постачалися населенню, яка виникла у зв’язку з невідповідністю фактичної їх вартості, що були затверджені в сумі 120 тис. грн. Збільшаться також капітальні та поточні видатки управлінню праці та соціального захисту населення для ремонту даху, на програму фінансування державної містобудівельної експертизи та з спеціального фонду – управлінню міськкомунгоспу для здійснення оплати ВУЖКГ. Разом із тим затверджено перерозподіл коштів із загального фонду тощо. Внесено зміни до рішення міської ради „Про затвердження титульних списків із видатків міського бюджету на 2008 р.” Йдеться про автономне опалення у ДНЗ № № 13,18, реконструкцію водопостачання та водовідведення вул. Міхая Томаша, капремонт фасаду міськради, входу та холу Будинку культури, вул. Виноградна, Суворова, Рожошкерт, В. Стефаника, Балудянського, Арань Яноша (в Бучі), Венеліна-Гуци, влаштування водомірних вузлів зі встановлення лічильників холодної води у багатоповерхових будинках, ремонтні роботи на Малій горі (мережа зворотної води, муловий майданчик, промивання фільтрів тощо), огорож римо-католицького, православного та реформатського кладовищ, облаштування під’їзних доріг до цвинтарів у Чопівці та Бучі тощо. Є також доповнення до титульного списку з поточного утримання та благоустрою Берегова, зміцнення матеріально-технічної бази комунальних служб, капремонт житлового фонду та інше. Депутатів про це інформував начальник міськкомунгоспу Арпад Катона.

   Михайло Мештер, начальник управління економіки та євроінтеграції, інформував депутатів про доповнення до переліку ставок єдиного податку для суб’єктів підприємницької діяльності фізичних осіб, а секретар міськради Гейза Товт ознайомив присутніх із орієнтованим планом роботи міськради на друге півріччя 2008 р. Із земельними питаннями (розробка проектів відведення, продаж ділянок, зміна їх цільового призначення тощо) депутатів знайомила та відповідала на їх запитання Лівія Барта, очільниця однойменного підрозділу. Прийнято рішення про надання дозволу на відчуження об’єкту нерухомого майна (будівлі клубу) на території колишнього військового містечка по вул. Б. Хмельницького, 99 ПП „Даніель Плюс” та на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. До речі, будову планується викупити (вартість – 1 млн. 85 тис. грн.), у майбутньому тут буде торгово-офісний центр. Затверджено також положення пр сектор з питань надзвичайних ситуацій.

   На сесії було також розглянуто протести берегівського міжрайонного прокурора та закарпатської міжрайонної природоохоронної прокуратури, що стосувалися попередніх рішень міської ради, надано дозвіл греко-католицькій релігійній громаді на збір матеріалів попереднього погодження місця розташування з подальшим зведенням каплиці (вул. Лехела та Фабрична), затверджено проект землевідводу АКБ „Київ” (просп. Геологів), тимчасове положення про порядок проведення аукціонів щодо надання земельних ділянок в оренду тощо.
  Депутати підтримали звернення ініціативної групи центральної райлікарні про присвоєння медичному закладу імені видатного хірурга Бертолона Лінера та згідно з чинним законодавством дозволили використовувати символіку національних меншин на будівлях установ, організацій та підприємств усіх форм власності у м. Берегове (рішення друкується у сьогоднішньому номері газети).

   Після закінчення сесії депутати разом із фахівцями фірми „Ніршегвіз”, яка є партнером ТзОВ „Водоканал Карпатвіз”, відвідали очисні споруди у Чізаї та Малу гору (на знімках), по ходу знайомлячись із проблемами та здобутками, про які розповідав Йосип Галайда. До речі, останнім часом окремі міські народні обранці проявляють пасивність до загальноберегівських проблем, пропускають сесійні засідання. Пролунала слушна думка: якщо без поважних причин вони й надалі будуть ігнорувати сесії міськради, газета „Берегово” оприлюднить їхні прізвища, аби виборці знали, хто і як захищає їхні інтереси. А ще поцікавимося, чому вони не з’являються у сесійній залі? Якось так треба планувати свій розпорядок, аби приходити на сесії, які проводяться не кожного дня, а два-три рази у квартал.
                                                                                                                                                             Михайло Синьоокий

Резюме и співбесіда

  Від того, як ви підготуєтесь до співбесіди, і як будете себе вести і залежить результат. Дізнайтеся, як зробити так, що б Ваша співбесіда запам'яталась і на Вас звернули увагу ...
 Від того, наскільки правильно, і цікаво буде складено ваше резюме, може залежати.....

Знайомтесь в Інтернет

   Сьогодні, познайомиться з ким-небудь стає все важче і важче .. Особливо актуальним стає це питання якщо Вам за тридцять ... Спеціально для Вас ми і відкрили сторінку де Ви можете заповнити анкету, завантажити фотографію, яку побачать тисячі відвідувачів нашого порталу.

Як продати нерухомість

  На численні прохання відвідувачів нашого порталу, ми запустили сервіс купівлі - про-дажу нерухомості. Використання послуги абсолютно безкоштовна. Вам необхідно заповнити відповідні поля і завантажити фотографії і дані Вашої нерухомості і тисячі відвідувачів побачать Ваші оголошення ...

Для  жінок

Для майбутніх мам
Домашній лікар
Чоловік і жінка
Салон краси
Жінка і мода
Як і де відпочивати
Улюблені свята
Моє помешкання
Секрети кулінарії
Робота і кар'єра
Шопінг - для всіх
Жіночі секрети
Оранжерея вдома
Домашні тварини
Скажи наркотикам - НІ

Актуально

Про якість води
Нормативи якості
Критерії якості
Губить людей вода
Міська водичка
Все про воду
Вода як основа життя

© 2007 - 2010   При використанні матеріалів сайту - активне гіперпосилання обов'язкове