Держава: Україна
Місто : Берегове
Область : Закарпатська
Поштовий індекс 90200 - 90205
Телефонний код +38 (03141) XXX
Номерні знаки: АО / 07
Населення 28 900

 
 

 

Знайомства

Пошук роботи

Нерухомість

Реклама на сайті  

RSS      

 

Зворотній зв'язок

Статті

Об'яви

Гостьова книга  

Реклама

Газета  "Берегово"

Дайджест за 2008 рік
Дайджест за 2009 рік
Дайджест за 2010 рік

Навколо світу

Новини із усього світу
Новини політики
Політики и партії
Культура та мистецтво
Новини автосвіту
Наука та освіта
Медицина и здоров'я
Мода та красота
Про спорт и не тільки
Мережа і комп'ютери
Мобільна телефонія
Наука та технології
Новини будівництва
Новини нерухомості
Новини шоу-бізнеса
В світі тварин
Відпочинок та розваги
Юмор и приколы
Просто цікаво
Місцева влада
Очевидне неймовірне

 

Вітаємо Вас  на  сторінках  нашого  порталу

Герб города Берегово Флаг города Берегово

Міська газета  "Берегово"

Міська  газета  "Берегово"

Директори угорськомовних шкіл висловлюють свій протест

     Жваві та бурхливі дискусії і настрої викликала у Закарпатті постанова Міністерства освіти та науки України № 461, відповідно до якої в національних школах країни, з метою більш досконалого засвоєння державної мови, певні предмети, що дотепер викладалися мовою нацменшини, вивчатимуться українською. Проти запропонованої до затвердження постанови протестують як угорські громадські інституції, так і всі заклади та установи закарпатських угорців.

    Висловлюючи своє обурення з цього приводу, директори угорськомовних загальноосвітніх навчальних закладів звернулися із листом до управління освіти й науки ОДА та МОН України. Звернення залишилося без відповіді. Натомість зі столиці прибув представник, який у четвер навідався у берегівську угорську гімназію ім. Г. Бетлена. Окрім нього, сюди прибули представники районного відділу освіти, директори угорських шкіл. Що це була за нарада і які її результати, ми поцікавилися у директора гімназії А. Сабова.

 

  – Що за зустріч проходила у стінах вашого навчального закладу?

  – До гімназії навідався представник Міносвіти О.Семененко. Приводом для цього послужило обурення, викликане постановою № 461. Під час дебатів обговорювалися шляхи покращення викладання української мови в угорськомовних навчальних закладах. Свої думки з цього приводу висловили заступник директора угорської гімназії Т. Сайков, голова комісії з питань освіти райради О. Чейке, директор батьовської школи Ш. Чома, гечанської – Б. Якоб, а також педагоги В. Онопрієнко, Є. Панько.

 

   Усі виступаючі наголошували: вищезгадану постанову слід відмінити, замість неї прийняти консолідуючий документ, що сприяв би засвоєнню української мови в національних школах. Користуючись нагодою, ми звернулися до представника міністерства з проханням розробляти для національних шкіл програми викладання державної мови на кшталт програм викладання іноземної, залучаючи до цього процесу закарпатських учителів української мови та літератури.

 

   Завдання незалежного зовнішнього оцінювання рівня знань учнів також повинні перекладатися на угорську мову, звичайно, із дотриманням належного рівня якості перекладів, тестові питання із української мови та літератури повинні узгоджуватися із застосовуваною в угорськомовних школах програмою викладання. О.Семененко взяв наші зауваження та пропозиції до уваги, пообіцяв інформувати про результати наради самого міністра.

  Директори, у свою чергу, запросили останнього відвідати Закарпаття, аби він особисто ознайомився із ситуацією, культурою, традиціями, гостинністю закарпатських угорців, – сказав А. Сабов.
 

  До речі, у Міносвіти та науки всього троє фахівців займаються справами національних меншин, а цього явно недостатньо. З’ясувалося, що ці особи не обізнані з місцевим менталітетом, не усвідомлюють, що саме означає для угорських дітей можливість навчанння рідною мовою (від автора: зокрема, таке право гарантує їм Конституція). Будемо сподіватися, що у цьому питанні буде прийнято мудре, зрозуміле для кожної зацікавленої сторони рішення!

                                                                                                                                                                      Марія Кенєреш

Резюме и співбесіда

  Від того, як ви підготуєтесь до співбесіди, і як будете себе вести і залежить результат. Дізнайтеся, як зробити так, що б Ваша співбесіда запам'яталась і на Вас звернули увагу ...
 Від того, наскільки правильно, і цікаво буде складено ваше резюме, може залежати.....

Знайомтесь в Інтернет

   Сьогодні, познайомиться з ким-небудь стає все важче і важче .. Особливо актуальним стає це питання якщо Вам за тридцять ... Спеціально для Вас ми і відкрили сторінку де Ви можете заповнити анкету, завантажити фотографію, яку побачать тисячі відвідувачів нашого порталу.

Як продати нерухомість

  На численні прохання відвідувачів нашого порталу, ми запустили сервіс купівлі - про-дажу нерухомості. Використання послуги абсолютно безкоштовна. Вам необхідно заповнити відповідні поля і завантажити фотографії і дані Вашої нерухомості і тисячі відвідувачів побачать Ваші оголошення ...

Для  жінок

Для майбутніх мам
Домашній лікар
Чоловік і жінка
Салон краси
Жінка і мода
Як і де відпочивати
Улюблені свята
Моє помешкання
Секрети кулінарії
Робота і кар'єра
Шопінг - для всіх
Жіночі секрети
Оранжерея вдома
Домашні тварини
Скажи наркотикам - НІ

Актуально

Про якість води
Нормативи якості
Критерії якості
Губить людей вода
Міська водичка
Все про воду
Вода як основа життя

© 2007 - 2010   При використанні матеріалів сайту - активне гіперпосилання обов'язкове